ציוד לטיפול המסת שומן בקור

ברגע הראשון המונח שבכותרת עשוי להישמע מוזר: אנחנו הרי רגילים שכדי להמיס דברים נדרש חום, אז כיצד קור ממיס שומן?

אבל המסת שומן בקור – טכנולוגיה חדשנית שנקראת גם criolipolisis – היא המילה האחרונה בכל הנוגע להצרת היקפים, ורבים בכל רחבי העולם כבר נהנים מגוף חטוב יותר בזכותה.

כיצד מתבצעת המסת שומן בקור?

כמו לא מעט רעיונות מצוינים אחרים, גם המסת שומן בקירור היא תוצאה של מקריות מסוימת: לפני מספר שנים גילו רופאים אמריקאים כי ילדים שליקקו ארטיקים בכמות לא קטנה איבדו שכבות שומן בפה. הדבר הוביל למחקר מקיף, שאישר כי אכן תאי שומן רגישים לקור, כך שהקפאת אזור מסוים מובילה לפרוק תאי שומן. תאי מערכת החיסון של הגוף מתקנים את הנזק המבוקר שנגרם לרקמה והשומן מפונה מהגוף באמצעות מערכת הלימפה באופן טבעי.

שיטתה Cryolipolysis קיבלה את אישור ה-FDA (מנהל המזון והתרופות בארה"ב), ולאחר שזכתה להצלחה רבה בארה"ב ובמדינות נוספות הגיעה גם לארץ – מכשיר משוכלל, המקרר את האזור שממנו רוצים להעלים שומן מיותר וגורם להמסת השומן, וכל מי שרוצה בכך יכול ליהנות מהצרת היקפים ללא ניתוח בטיפול חד פעמי במירפאה.

יתרונות מכשיר ה-Cooltech

המסת שומן בקור, שכאמור נקראת גם Cryolipolysis (ולעתים גם הקפאת שומן), נהנית ממספר יתרונות משמעותיים ביחס לשיטות הצרת היקפים אחרות:

* אין צורך בניתוח – האלטרנטיבה העיקרית להמסת השומן בקירור היא שאיבת שומן, שכידוע הינה הליך כירורגי פולשני שכרוך בטראומה לגוף ובמספר ימי התאוששות והחלמה עד שניתן לחזור לשגרה. טכנולוגיית ה-Cryolipolysis מאפשרת להעלים שומן מיותר מבלי לשאוב אותו וללא צורך בניתוח.

* אפקטיביות גבוהה – המסת שומן בקירור נחשבת אפקטיבית יותר ביחס לשיטות לא פולשניות אחרות להמסת השומן.

* תופעות לוואי ובטיחות – השיטה נחשבת לבטוחה מאוד עם סיכון נמוך לתופעות לוואי. בשיטות אחרות להמסת שומן ובפרט אלה המבוססות על אנרגיית חום (לייזר/ גלי רדיו וכו') יש סיכון גבוה יותר לפגיעה גם בתאי עור, כלי דם וכו'. לעומת זאת, המסת שומן בקור פוגעת אך ורק בתאי השומן, שכן תאים אחרים (תאי שריר, תאי עצב, תאי עור) וכן כלי דם רגישים פחות לטמפרטורה הנמוכה אליה מקורר האזור המטופל.

* אין צורך בחבישות או מחוכים – מערכת הלימפה מסלקת מן הגוף באופן טבעי וביעילות את השומן שהומס בזכות הקור, ואין צורך להסתובב במשך שבועיים שלושה עם תחבושת לחץ או מחוך כפי שיש לעשות בשיטות הצרת היקפים אחרות.

* כאבים – בטיפול יש כאבים אולם הם בדרך כלל פחותים מאשר כאבים שמופעים לאחר ניתוח

למי מתאימה השיטה החדשנית?

המסת שומן בקור מתאימה בעיקרון לכל מי שרוצה לחטב אזור ספציפי בגופו, ובפרט כשגם הקפדה על תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית לא מצליחות להעלים מצבור שומן עיקש באותו אזור (או מספר אזורים).

חשוב להדגיש כי Cooltech אינו טיפול הרזיה – משקל הגוף אינו משתנה בעקבות הקפאת השומן והוצאתו מן הגוף – אלא שיטה חדשנית של הצרת היקפים וחיטוב הגוף.

כמה זמן נמשך טיפול המסת שומן בקור?

טיפול ב cooltech נמשך כ 70 דקות. הטיפול כרוך באי נוחות או כאב אולם אלו נשלטים במרבית המקרים על ידי תרופות פשוטות נוגדות כאב.

מטופלים רבים מנצלים את השעה לטובת קריאה, משחק בסלולרי ואפילו נמנום נינוח.

האם יש צורך ביותר מטיפול אחד?

כבר לאחר טיפול המסת שומן בהקפאה אחד נרשם שינוי משמעותי מבחינת ההיקפים. לפעמים צריכים לחזור על הטיפול פעם נוספת אולם יש להמתין לפחות 3 חודשים בין טיפולים באותו אזור. כשבכל מקרה ההחלטה מתקבלת ע"י הרופא המטפל והמטופל גם יחד, על סמך התוצאה הסופית המבוקשת.

האם ישנן תופעות לוואי?

כמעט שאין תופעות לוואי במסגרת טיפול המסת שומן בקור, והחזרה לשגרת חיים מלאה הינה למעשה מידית.

אם ישנו בכל זאת כאב הוא יהיה קל וניתן להעלימו בעזרת משככי כאבים.

באילו אזורים בגוף ניתן לטפל בטכנולוגיית ה-Cryolipolysis?

האזורים הנפוצים ביותר לטיפול המסת שומן בקירור הם הבטן עליונה ותחתונה, מותנייםהגב, הירכיים, הזרועות, מתי באות התוצאות של הטיפול לידי ביטוי?

ישנם כמובן הבדלים בין מטופל למטופל, בהתאם לאופן פעולתה של מערכת הלימפה ומידת יעילותה, אולם ברוב המקרים לאחר 3-4 שבועות ניתן יהיה להבחין בשינוי ניכר, התוצאות הסופיות מתקבלות לאחר חודשיים עד שלושה חודשים.

יתרונות מכשיר ה cooltech מול מכשירים אחרים?

למכשיר ה cooltech ישנן שתי ידיות קירור, דבר המאפשר זמן טיפול קצר בחצי מול מכשירים אחרים. כלומר טיפול במותניים, לדוגמא מבוצע במחזור טיפול אחד – כיוון שניתן לטפל בשני הצדדים בו זמנית – יתרון חשוב מאוד.

למי הטיפול אינו מתאים?

לקבוצת אנשים שיש להם רגישות רפואית לקור

במצבים בהם יש עודפי עור – אפשר להפחית את השומן אבל עודפי העור ישארו!

באנשים הסובלים ממשקל עודף – הטיפול אינו נועד להרזיה.

לכמה זמן נשמרות התוצאות של טיפול המסת שומן בקירור?

תא שומן שקפא ומת בשל כך אינו חוזר לחיים ועל כן מסולק מן הגוף לתמיד – כך שמדובר בשיטת טיפול שלא משיגה רק הצרת היקפים משמעותית, אלא גם מבטיחה תוצאות לטווח ארוך.

חשוב לציין שמומלץ בחום לשמור על תזונה נכונה ולבצע פעילות גופנית מתאימה, על מנת לשמר את הישגי הטיפול.