ניתוח הקטנת חזה

כל מה שרצית לדעת על ניתוח הקטנת חזה

"ניתוח של הקטנת חזה הוכר כבעיה רפואית, גם קופות החולים וחברות הביטוח מכירות בזה שהוא ניתוח רפואי. "

"חזה גדול גורם לכאבי גב, כאבי צוואר, סימני חריצים בכפתיים ועוד…"

"ניתוח הקטנת חזה משפר את איכות החיים ומשפיע בצורה יומיומית על המטופלת."

השאירי את פרטייך לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר אריק זרצקי

ניתוח הקטנת חזה – תמונות לפני ואחרי לחץ כאן

הקטנה והרמת חזה

ניתוח פלסטי להקטנת חזה הוא אחד הנפוצים ביותר מבין הניתוחים הפלסטיים. בארצות הברית זהו הניתוח הפלסטי החמישי בשכיחותו.

הרבה פעמים ניתוח הקטנת חזה מבוצע בשילוב עם הרמת חזה.

למי מתאים ניתוח הקטנת החזה?

הפנייה לביצוע ניתוח הקטנה לחזה נובעת מסיבות רפואיות ומסיבות אסתטיות. מבחינה רפואית, חזה גדול גורם לכאבי גב ואף לעקמת של עמוד השדרה, לחריצים עמוקים בכתפיים בשל כתפיות החזייה, לפטרת מתחת לשדיים, לקושי בפעילות ספורטיבית וככלל לפגיעה משמעותית באיכות חיי היומיום. לפן הבריאותי מתווסף גם היבט נפשי וחברתי: שד גדול יכול לגרום לבעיות פסיכולוגיות לאשה או לנערה מתבגרת. המודעות לגודלו החריג של החזה או למראהו עשויה לגרום להסתגרות ולהימנעות מפעילות גופנית.

  • במקרים מסוימים ניתן לבצע את הניתוח במימון חלקי או מלא של חברת הביטוח או קופת החולים.
  • מומלץ לבצע רק לאחר שהשדיים מפסיקים לגדול. כלומר החל מגיל 18.
  • נשים רבות עוברות את התהליך לאחר סיום תכנית הילודה שלהן.
  • במקרים של השמנת יתר יש צורך בהרזיה טרם הניתוח.
  • נשים מעשנות חייבות להפסיק לעשן שבועיים לפני הניתוח.

הקטנת חזה – מה כוללת הפרוצדורה?

מדובר בניתוח בהרדמה כללית, שנמשך כשלוש שעות. בניתוח כורתים חלק מרקמת השד בכדי להקטין את נפחו, וכן מקטינים את קוטר העטרה ואת כמות מעטפת העור. השד המתקבל הוא קטן, מוצק, מורם ומעוצב יותר.

מידת ההקטנה נקבעת בהתאם למבנה גופה של האישה ולרצונה. יש גבול למידת ההקטנה שניתן לבצע, וזאת בתנאי שבניתוח שומרים על הפטמה מחוברת באזור אחד לשד. יש לשמר מספיק רקמת שד על מנת שתהיה אספקת דם טובה לפטמה. לרוב מדובר בניתוח אחד. באופן חריג ניתן לבצע את הניתוח שנית, במצבים בהם המטופלת סובלת מהגדלה חוזרת של השד (מקרומסטיה).

הגדלת חזה

החלמה מניתוח הקטנת חזה

לאחר הניתוח המטופלת מאושפזת ללילה אחד. לאחר השחרור צפויה תקופת החלמה של כעשרה ימים, בהם על המטופלת להימנע מהרמת משאות כבדים, וכן עליה להשתמש בחזיית ספורט.

הקטנת חזה – צלקות

בניתוח הקטנת חזה נשארות יותר צלקות מאשר בניתוח הגדלת חזה, למרות שכיום מרבית המנתחים העוסקים בתחום יודעים לבצע את הניתוח במינימום צלקות. מדובר בצלקת סביב הפטמה ובצלקת שיורדת כלפי החלק התחתון של השד. לעיתים יש צורך בצלקת נוספת בקפל התת-שדי.

הקטנת חזה סיכונים וסיבוכים אפשריים

הסיבוך השכיח ביותר בניתוח הקטנת חזה הוא היפרדות התפרים, ובעיקר באזור התחתון של רקמת השד. הטיפול כולל החלפת חבישות, והפצעים לרוב מחלימים במהירות. סיבוכים אפשריים נוספים, אך נדירים יחסית, כוללים: זיהום, דימום, א-סימטריה, אובדן תחושה בפטמה, בעיה בהנקה ונמק בפטמה. ככלל, לניתוח יש שיעורי הצלחה ושביעות רצון גבוהים מאוד.

ד"ר זרצקי הוא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומנהל השירות למיקרוכירורגיה במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. במסגרת תפקידו במרכז הרפואי סוראסקי איכלוב הוא אחראי על ניתוחי הקטנת שדיים (הקטנת והרמת חזה).

מדוע הביקוש לניתוח הקטנת חזה נמצא בעלייה?

אמנם הניתוח הפלסטי השכיח ביותר הוא הגדלת חזה – אבל מסתבר שגם להקטנת החזה ישנו ביקוש נרחב למדי. למעשה, הביקוש להקטנת חזה נמצא במגמת עלייה של ממש, ולראיה, בשנת 2015 בוצעו בארה"ב כ 60000 ניתוחים שמטרתם הייתה הקטנת חזה גדול בבריטניה נרשמה מגמה דומה, וב-2013 לדוגמה בוצעו 4,680 ניתוחי הקטנת חזה, ובאופן טבעי מדובר בתופעה המאפיינת גם את הנשים הישראליות, שגילו כי חזה בהחלט עלול להיות "גדול מדי" ועל כן מכביד, וכי ישנם פתרונות אפקטיביים מאוד שחבל לא להיעזר בהם.

פרט לבעיה האסתטית והתפקודית חזה גדול עלול לגרום גם לבעיה רפואית משמעותית. הבעיות הרפואיות שעלוולת להיגרם כתוצאה מחזה גדול

  • כאבי גב
  • כאבי צוואר וכתפיים החמרה של בעיות עמוד שדרה – כגון פריצות דיסק.
  • חריצים בכתפיים כתוצאה מהלחץ שנובע משימוש בחזיות
  • פטרת בכפל שמתחת לשד

אחת הסיבות המשמעותיות ביותר לעליה בשכיחות ניתוחים להקטנת חזה היא ההכרה של חזה גדול כבעיה רפואית על ידי קופות החולים והביטוחים הרפואיים – כך נשים רבות מקבלות מימון או לפחות השתתפות בעליות הניתוח.

קהל היעד: נשים ספורטיביות ופעילות – אבל לא רק

אחת מקבוצות האוכלוסייה שנוטות לפנות יותר מאחרות לעזרת מנתח פלסטי על מנת לעבור את ההליך הכירורגי שמקטין את השדיים היא נשים ספורטיביות, וכן נשים אקטיביות באופן כללי. הסיבה לכך היא ששדיים כבדים נתפשים על-ידי הנשים כבעיה לאו דווקא מהבחינה האסתטית, אלא בעיקר בהיבט הפרקטי. למעשה, מבחינת אסתטיקה, חזה גדול נחשב בימינו כיפה ומושך במיוחד, אולם לא קל להתנהל בחיי היומיום כשמשקל משמעותי מושך את פלג הגוף העליון כלפי מטה.

אישה עם משקפי שמש רצה

פתרונות בדמות חזיות מיוחדות (חזיות המיועדות לחזה גדול מאוד או חזיות ספורט לנשים שמרבות לבצע פעילות גופנית) אמנם עשויים להיות יעילים, אולם במידה מוגבלת – ובנוסף הם עלולים להותיר חריצים כואבים בכתפיים. באופן כללי חלק בלתי מבוטל מהנשים גדולות החזה סובל מכאבי גב ובעיות יציבה, ועל כן אין פלא שהביקוש לניתוח הקטנת חזה נמצא במגמת עלייה.

הצלחה מושכת הצלחה – גם בניתוחי הקטנת חזה

סיבה נוספת לעלייה המתמשכת בביקוש להקטנות חזה היא ההצלחה של ניתוחים אלה. בשנים האחרונות ניתוח הקטנת חזה עבר שינויים משמעותיים. כתוצאה מכך התוצאה האסתטית המתקבלת בניתוח טובה יותר ונשמרת לאורך זמן. בשיטות החדשות גם אחוז הסיבוכים הופחת.

כתוצאה מכך מי ששוקלת להקטין את שדיה נחשפת לסיפורי הצלחה שמפוגגים אצלה את החששות ומדרבנים אותה לעבור גם כן את התהליך.

ישנן גם נשים מוכרות שמקטינות את החזה – דוגמה לכך היא הטניסאית הרומנייה סימונה האלפ (נכון לקיץ 2016 המדורגת חמישית בסבב העולמי), שאחת הסיבות שהניעו אותה להיכנס לחדר הניתוחים הייתה הרצון לשפר את ביצועיה במגרשים.

למה החזה של הנשים בימינו גדול יותר משמעותית מבעבר?

עוד סיבה בולטת לעלייה בביקוש לניתוחי ההקטנה היא שבימינו לנשים יש חזה גדול יותר משמעותית מבעבר (בממוצע, כמובן).

עפ"י מחקר בריטי, אם בשנות החמישים המידה הממוצעת של החזה הנשי הייתה B, הרי שבימינו כבר מדובר על מידה DD (!). בין הסיבות לכך: תזונה עתירת שומן (ובפרט שומן מן החי), כימיקלים בעייתיים שנמצאים במוצרים רבים וגם ההורמונים הרבים שמוצאים את דרכם אל הגוף (למשל דרך חלב ומוצריו, תרופות מסוימות או בעקבות טיפולים הורמונליים). באופן טבעי ככל שהחזה גדול יותר, כך הוא עלול להכביד יותר – ועל כן תהיה מוטיבציה גבוהה יותר למצוא פתרון בדמות ניתוח פלסטי מתאים.

לקוחות ממליצות על ד"ר אריק זרצקי

ניתוח הקטנת חזה היה חלום ישן שלי, ועברו שנים רבות עד שהעזתי לממשו. חששתי מהניתוח.
בתקופה ארוכה זו של התלבטות, פגשתי והתייעצתי עם מספר רופאים בעלי שם, בטוחים בעצמם ומתנשאים, והמשכתי להתלבט.
אותך פגשתי במקרה, והרשמת אותי בהתייחסות מקצועית ומדויקת, מלווה בצניעות ובגישה עדינה ומכבדת.
לא ניסית לשווק או לשכנע. הצגת את הדברים באופן מדויק, בדיוק כפי שקרו בהמשך.
בחרתי בך, הניתוח עבר בהצלחה רבה, העיצוב מצוין וכך גם הצלקות, שכמעט ולא נראות לעין.
לאורך כל התהליך, לפני הניתוח ולאחריו, היית זמין בכל שעה, וחזרת אלי במענה אישי, ענייני ומרגיע תוך דקות.
ראויה לצל"ש גם רויטל המסורה, שליוותה את כל התהליך בארגון מצוין וביחס אישי חם.
רויטל נתנה לאורך כל הדרך תחושה של ליווי אישי ומחבק, ולא מעט "טיפים" שימושיים.
לסיכום, בעזרתך הגשמתי חלום בצורה הטובה ביותר, וממליצה על כך בחום רב לכל מתלבטת.

בתודה והערכה רבה

אירית

אין ספק שכל אחת חוששות איך אני שמפחדת מזריקה ומבדיקת דם החלטתי ללכת לנתוח הקטנת חזה. כל האנשים מסביבי המודעים לפחדיי היו בטוחים שאבטל ברגע האחרון.
מהמפגש ומהבדיקה הראשונה עמך ידעתי שרק עמך אלך לניתוח ואכן ניגשתי לניתוח הקטנת החזה רגועה ושלווה וללא כל חשש. כל זה אודות לרוגע ולבטחון ולמקצעות הגדולה שלך ובעיקר לכנות, לסבלנות ולסובלנות.
אז שלושה חודשים אחרי אני מודה לך כל יום מחדש על איכות החיים שהענקת לי ובעיקר על התוצאה המדהימה. תודה ענקית מעומק ליבי. ממליצה לכול אחת ששוקלת לא לפחד !!!  זה באמת שווה כל דקה זו אכות חיים אחרת כל שכן מפני שהתהליך נשמע יותר מפחיד מאשר הוא מתרחש בפועל.
שוב תודה ד"ר זרצקי אתה מדהים

פנינה חפץ

העובדה כי דוקטור זרצקי נכלל ברשימת הכי טובים לשנת 2013 בתחום כירורגיה פלסטית משחזרת – לא הפתיעה אותי, אלא הוכיחה לי פעם נוספת כי בחירתי האינטואיטיבית בו כמנתח שלי היתה נכונה.
בספטמבר 2013 עברתי אצל דוקטור זרצקי ניתוח הקטנת חזה ואני ממליצה עליו בפה מלא ובלב שלם.
היותו מיקרוכירורג וכבעל ידע ומיומנות בתחום כלי הדם והעבים, זהו פלוס עצום למיומנות שלו כמנתח פלסטי בחסד עליון.
וזה בנוסף להיותו איש מקסים עם סבלנות אין סוף, רגוע ומרגיע ובעל חוש אסתטי בדרגת אמנות. ואחרי הכל מדובר בעיצוב מחדש של חלק מהגוף 🙂
רופא אולטימטיבי בעיני, וכל המילים כאן לא מספיקות לתאר את ההערכה והתודה.

מרינה

לשאלות ותשובות נוספות בנושא הקטנת חזה – לחצו כאן

ניתוח הקטנת חזה – תמונות לפני ואחרי לחץ כאן

השאירי את פרטייך לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר אריק זרצקי