ניתוח הרמת חזה

  • ניתוח הרמת חזה אצל נשים נחשב אחד הטיפולים האסתטיים היותר נפוצים. חזה נפול ומדולדל אינו נחשב נשי וסקסי ולכן רבות רוצות שינוי
  • אחד התחומים היותר מזוהים עם ענף הניתוחים הפלסטיים הוא זה של ניתוחי חזה בקרב נשים כאשר ניתוחי הרמת חזה הם מהבולטים שבהם.
  • נשים רבות פונות לביצוע הרמת חזה לאו דווקא כאקט ויזואלי בלבד בדומה לזה של הגדלת חזה, אלא מסיבות שונות ומגוונות ולרוב כיוון שהחזה אינו כפי שהיה בעבר.
  • הסיבות הבולטות לצניחת והתרוקנות החזה וצורך בהרמת חזה הן לידות והנקות, דיאטות באות והולכות, ריפיון השריר, חזה גדול וכבד ואחרות.
ד"ר אריק זרצקי עם שתי לקוחות הממליצות על ניתוח הרמת חזה

השאירי את פרטייך לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר אריק זרצקי

אם אינך שביעת רצון ממבנהו הנוכחי וצורתו של החזה שלך, את לא לבד. אם החזה נראה נפול, מרוקן, לא נשי כמו בעבר, אפשר לתקן ואפשר בהחלט ליהנות מחזה מורם יותר, אפילו הרבה יותר. אין וויכוח על כך כי החזה הנשי עובר שינויים. זה קורה לכולן, אם כי אופי השינוי ובמיוחד הגיל שבו הוא מתחיל להיות מאוד מורגש נמצאים בטווח רחב. יש נשים כי אצלן השינויים יקדימו לבוא ויש כאלה שאצלן הם יופיעו בגיל מבוגר יותר.

השפעת גודל החזה, הנפח שלו, היבטים גנטיים, סוג החזייה שבה משתמשים, לכל אלה ישנה משמעות. מכיוון שאחד הטיפולים האסתטיים היותר נפוצים הוא זה של הרמת חזה אצל נשים ומסיבות שונות, ראוי להרחיב על כך את הדיבור. נרצה או לא נרצה, חזה נפול ומדולדל אינו נחשב נשי וסקסי. זה לא רק משהו שהסביבה עצמה משדרת אלא גם משהו שנשים רבות מרגישות בתוכן פנימה. לכן לא מפתיע כי רבות רוצות שינוי בעניין זה ומביעות בכך עניין. אם את קוראת שורות אלה, תרצי בוודאי לדעת למי יתאים ניתוח הרמת חזה? האם הניתוח מחייב שימוש בשתלים? האם הטיפול כואב וכמה זמן באמת עובר עד שמחלימים ועד שאפשר לחזור לשגרה? בכל אלה ועוד, כאן תוכלו לקרוא את כל התשובות שחשוב לדעת.

האם נפילת החזה היא בלתי נמנעת

שאלה שחוזרת וצצה פעם אחר פעם היא האם נפילת החזה הנשי היא באמת בלתי נמנעת. האם, למשל, שימוש בחזייה תומכת יכול לעצור את נפילת החזה או את ההתרוקנות או שזה דבר בלתי נמנע? בתשובה על שאלה זו יש להבחין בכמה דברים. ראשית, אחד התחומים היותר מזוהים עם ענף הניתוחים הפלסטיים הוא זה של ניתוחי חזה בקרב נשים כאשר ניתוחי הרמת חזה הם מהבולטים שבהם. מבחינה זו, אין ספק כי נשים רבות מרגישות כי החזה בהחלט לא נראה כבעבר והן מרגישות צורך לשפר. זה כלל לא משהו חריג אלא להפך. שנית, גם נשים אשר משתמשות אך ורק בחזיות תומכות, אינן פטורות מצניחת ההזה או מאובדן של נפח ורקמת שד. יש רופאים הסבורים כי חזייה תומכת יכולה לסייע במשהו וגם בפעילות ספורטיבית יש לדאוג לתמיכה ראויה. אך המציאות מראה שצניחת החזה לא קשורה רק לכוח המשיכה ולכן במידה מסוימת היא בלתי נמנעת. ראוי להזכיר כי נשים רבות פונות לביצוע הרמת חזה לאו דווקא כאקט ויזואלי בלבד (בדומה לזה של הגדלת חזה). יש נשים המציינות במפורש סיבות שונות ומגוונות ולרוב, כיוון שהחזה אינו כפי שהיה בעבר.

הסיבות הבולטות שחשוב לציין כמשפיעות על צניחת והתרוקנות החזה וצורך בהרמת חזה הן לידות והנקות. גם לכל מיני דיאטות שבאות והולכות יש משמעות כך שאישה שרואה כי משקל הגוף נע פעם למעלה ופעם למטה תראה ותרגיש את השפעה גם על החזה (וגם באזורים נוספים בגוף, ירכיים, בטן וכדומה). עוד משפיע על צניחת החזה למשל רפיון השריר וכמובן, המבנה. כך, החזה המלא, הגדול והכבד הינו בעל נטייה לצנוח (בדרך כלל) יותר מהחזה הקטן מטבעו. זאת ועוד, לכל אישה מבנה שונה של החזה, יש הבדלים באלסטיות של העור, חוזק השרירים וכן הלאה. לכל אלה השפעה אך השאיפה לחזה מורם וזקוף אופיינית לנשים כולן, כמעט ללא יוצא מן הכלל.

השפעת הניתוח, האם היא לתמיד?

כפי מספרות המטופלות בעצמן, שביעות הרצון בקרב רובן הגדול של הנשים שעוברות ניתוח הרמת חזה גבוהה ביותר. גם אם ישנה צלקת (ויש ניתוחים חדשניים שבהם כמעט וזו לא נראית), עדיין השינוי המשמעותי במבנה החזה, יציבותו, נפחו, כל אלה ראויים לציון. אך נזכור כי יש משמעות לא רק לתוצאות כפי שהן נראות מיד לאחר הניתוח, בשנה או בשנתיים שלאחר מכן. גם את בוודאי רוצה לדעת האם השפעת הניתוח היא לתמיד. ובכן, את התשובה יש לחלק לשניים. התשובה הקצרה היא שההשפעה מצוינת אבל היא לא יכולה להקפיא את המצב כמו שהוא. גם לאחר הניתוח, כמה וכמה שנים לאחר מכן, צפויים לבוא לידי ביטוי שינויים במבנה החזה, לפעמים גם צניחה ועוד התרוקנות. ללא ספק, ההרמה מאטה את התהליך הזה ויש גם נשים שלאחר זמן מבקשות לעבור טיפול נוסף. אך עוד דבר יש לומר. גם להרגלי החיים, ההתנהגות והתזונה יש השפעה. למשל, תזונה. שינויים במשקל, עליות וירידות משמעותיות ישפיעו שכן גם החזה יתמלא ויתרוקן בהתאם לשינויי משקל. אם יחולו הריונות נוספים לאחר הניתוח, כמובן שתהיה לכך השפעה. אם כן, בשורה התחתונה, התוצאות בהחלט מספקות וטובות אך אין לייחס להן יכולת על טבעית. כפתרון לעיצוב הגוף לשנים ארוכות – זו בהחלט המטרה והשאיפה ולכך אנו חותרים.

כיצד מתחילים בתהליך הרמת חזה?

ראשית יש להגיע להחלטה שאכן הדבר מפריע לך ואת רוצה חזה עומד וזקוף כבימים עברו. למרות שיש ממד מאוד סובייקטיבי של האופן שבו את מרגישה עם גופך, יש גם מדד אובייקטיבי לצניחת החזה. כאשר אזור הפטמה או העטרה יורדים, צונחים אל אזור הקפל התת עורי (שתחת השד) וכן למטה משם, זאת אומרת שמדובר בחזה נפול. אגב, יש גם נשים גם בעלות חזה קטן אשר מסיבות אנטומיות וגנטיות פונות לביצוע הרמת החזה.

גם אם הגעת להחלטה ולמסקנה שדרוש לך ניתוח להרמת החזה, כדאי לשמוע חוות דעת מקצועית בעניין זה. יש לפנות לרופא מומחה בתחום זה ולקבל ממנו ייעוץ מקצועי, הכולל מידע על ההכנות לניתוח, סוגי ניתוחים אפשריים, בניית ציפיות ריאליות וכיוצא בזה. במהלך הפגישות שלפני הניתוח הרופא ימדוד את החזה, ייבצע מספר בחינות ויחווה חוות דעת לגבי האפשרויות הקיימות עבור הרמת חזה בשבילך.

עלייך לצפות כי הרופא יבקש לקבל רקע רפואי, תתבקשי לספר האם את נוטלת תרופות, האם מעשנת, צורכת אלכוהול. הרופא צריך לדעת מה אומרות בדיקות דם עדכניות, האם יש מחלות מסוימות במשפחה. יש נשים שמתבקשות לעבור בדיקת ממוגרפיה. בהנחה שכל הבדיקות תקינות, ההסבר ברור, קובעים תאריך לביצוע הניתוח. במידה והמטופלת מעוניינת, ניתן לקבל המחשה של מקרים אמיתיים. ניתן להביט בתמונות של מטופלות קודמות של הרופא המטפל, אשר עברו את אותו הטיפול ומסרו את הסכמתן להראות את התוצאות למטופלות במסגרת ההכנה שלפני. בהקשר זה, של הכנות, נציין כי לקראת הניתוח עליך להפסיק לעשן או לשתות משקאות אלכוהוליים (שבועיים לפני). רצוי שהמשקל יהיה יציב זמן מה לפני הניתוח וכן אין להיות בעיצומה של דיאטה כלשהי. כמו כן, יש לבדוק כי הניתוח לא נופל על שבוע המחזור העתידי שלך, בשל השפעה אפשרית על החזה בתקופה זו של החודש.

כיצד מתנהל הניתוח והאם יש סוגים שונים של ניתוחים

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית. לאחר ההרדמה, יש לצפות לכך כי הניתוח  יארך שעתיים- שלוש, תלוי בהיקף הטיפול הנדרש, גודל החזה ופרמטרים נוספים. בניתוח עצמו יעשו חתכים על פי גודל החזה וסוג הטיפול. המשמעות היא כי ייתכן ולחזה קטן יחסית יספיק חיתוך סביב העטרה ולעומת זאת לחזה גדול יותר יש צורך בחיתוך אנכי נוסף או שני חיתוכים. הכל אינדיבידואלי והמידע על כך נמסר לכל מטופלת מבעוד מועד.

יש בנמצא סוגים שונים של ניתוחים להרמת חזה, ואפשר אף לומר כמה טכניקות אפשרויות לביצוע. למשל, ישנה שיטה של הרמה, ללא תוספת של שתלים כלל. יש שיטה אחרת שבה מבצעים את ההרמה ביחד תוספת שתלים. הללו לא חייבים להעניק הרבה נפח אך תומכים בעיצוב מבנה החזה. במידה והחזה גדול וכבד באופן מובהק, יתכן מאוד והאישה מעוניינת בטיפול משולב, כלומר גם הקטנת החזה וגם הרמה שלו. דבר זה בהחלט אפשרי. בטיפול כזה לא נעשה על פי רוב שימוש בשתל אך מבצעים חיתוך סביב הפטמה. לאחר ניתוח הקטנת חזה יש נשים מסוימות שאינן יכולות להניק, לא ניתן לחזות זאת מראש (בערך כשליש מהמטופלות).

הרמת חזה עם שתלים

במידה והוחלט על ניתוח הרמת חזה עם שתלים, המטופלת תבחר את הנפח הרצוי לה. יש שתלים בעלי מבנים שונים, כך שמלבד הנפח, יש להתאם את המבנה לתוצאה הרצויה. מומלץ שלא להגזים עם גודל השתל שכן תהיה לכך השפעה על צניחת החזה מאוחר יותר. על כל פנים, במהלך הניתוח יוכנס שתל בגודל ובצורה שסוכם עליה מראש, לרוב מדובר על שתל שיתאים למבנה החזה המקורי ובגודל פרופורציונאלי עבורך, למראה טבעי ויפה. השתל בדרך כלל עשוי סיליקון מהסוג החדש שהוא עמיד ביותר ויציב ביותר. אם שמעת סיפורים לגבי שתלים שכשלו או גרמו לבעיות, דעי כי מנתח מקצועי ומנוסה יקפיד על שימוש בשתלים ברמה הכי גבוהה. בסיום הניתוח הפיטמה תמוקם גבוה יותר להעניק לה מראה זקוף ורענן יותר עבורך.

האם יש סיבוכים או תופעות לוואי?


לפני כל ניתוח להרמת החזה, עלייך לקבל מהרופא מידע מפורט לגבי סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי שעשויות להתרחש. על פי רוב, תופעות הלוואי חולפות באופן טבעי או לאחר התערבות רפואית נוספת. במידה ויש דימום או זיהום, עשוי להידרש אשפוז לצורך טיפול אך יתכן שאנטיביוטיקה רגילה בהחלט תספיק. הסרת תפרים לא נדרשת אם נעשה שימוש בתפרים מתמוססים. א%