ניתוח אף

אחד הניתוחים האסתטיים היותר נפוצים שישנם לגברים ונשים כאחד הוא זה של ניתוח אף. האף הוא מושך מבט ותשומת לב מרכזית ואין כמו אף משופץ לשנות את מראה הפנים של האדם ואת היחס אליו ממבט ראשון.

ישנם לא מעט ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים אשר נועדו לשפר את המראה של הגוף והפנים אך נידמה כי אין עוררין על כך שניתוח אף הוא אחד הבולטים שבהם ואחד מאלו שמיד מרגישים בשינוי שנעשה בו.

סרטוט על פנים של אישה שעבר ניתוח אף

מהו ניתוח אף?

ניתוח אף נועד לשפץ את מראה האף ואת החזות של הפנים שלך. האף אינו איבר גוף הניתן להסתרה והוא בולט ומושך תשומת לב מכל מי שאנו ניפגשים עימם או מי שצופים בנו. על כן כאשר ישנה בעיה של אף גדול מדי, רחב מדי, נישרי, מעוקם או כל בעיה אסתטית אחרת שמפריעה לנו נפשית הידיעה כי היא קיימת ולעתים מתלווה אליה גם בעיה רפואית, מומלץ לבצע ניתוח אף אצל רופא המתמחה בכך.

כיצד בודקים התאמה לניתוח אף?

ניתוח אף מותר בישראל לכל מי שמלאו לו 16 שנים, גיל בו האף כבר מעוצב ואינו נתון לשינויים נוספים במרבית המקרים.

יש להגיע למרפאה לפגישה אבחנה וייעוץ ראשוני. בפגישה הרופא יבדוק את כלל מבנה הפנים, הפרופורציות שבהם ואת מבנה האף, הסחוס, העצמות ועובי העור.

יש לבדוק כי המועמד כשיר רפואית לניתוח ומה היעדים שירצה להשיג לעומת מה האופציות שהרופא רואה כברות השגה והאם יש תיאום בין השניים.

במידה ויש הסכמה על עיצוב האף מחדש והמועמד מתאים לניתוח אף, ייקבע תור לניתוח.

כיצד מתנהל ניתוח אף?

ניתוחי אף נערכים תחת הרדמה מלאה או הרדמה וטישטוש חלקיים, תלוי במטופל ובאופי הניתוח. בד"כ ניתוח אף אורך כשעה עד שעתיים לכל היותר.

קיימות שתי שיטות ניתוח אף:

ניתוח אף קלאסי – נעשה דרך הנחיריים ללא חתכים נוספים. הזזת האף, שבירת עצמות ושיוף הסחוס נעשים דרך הנחיריים והעור מוחזר למקומו. באופן זה לא נותרות צלקות.

ניתוח אף פתוח – מבוצע כתיקון לניתוח קודם או עקב פציעה. ניתוח מורכב יתר הכולל חתכים והשארת צלקת קטנה למטופל. נעשה כשאין אופציה אחרת.

מהי תקופת ההחלמה מניתוחי אף?

החלמה מניתוח אף כוללת חבישה של האזור ותמיכה באף באמצעות גבס לקיבוע האף והגנה עליו. הגבס יוסר כעבור שבוע ימים. התחבושות כעבור שבוע נוסף. נפיחות האזור תחלוף עבור 4-6 שבועות ויש לשמור על האף על פי ההנחיות כחודשיים שלושה עד שהמקום יציב ומוגן מספיק.

אין כל ספק כי ניתוח אף הוא ניתוח משנה חיים עבור רבים וחשוב לעשות את הניתוח אצל רופא המתמחה בכך ולבדוק כי יש לו ניסיון של שנים בתחום עם דוגמאות מוכחות להצלחה של לפני ואחרי (לכל רופא טוב יש כאלו).

השאירו פרטים ונחזור אליכם