ניתוח אף

אחד הניתוחים האסתטיים היותר נפוצים שישנם לגברים ונשים כאחד הוא זה של ניתוח אף. האף הוא מושך מבט ותשומת לב מרכזית ואין כמו אף משופץ לשנות את מראה הפנים של האדם ואת היחס אליו ממבט ראשון.

ישנם לא מעט ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים אשר נועדו לשפר את המראה של הגוף והפנים אך נידמה כי אין עוררין על כך שניתוח אף הוא אחד הבולטים שבהם ואחד מאלו שמיד מרגישים בשינוי שנעשה בו.

סרטוט על פנים של אישה שעבר ניתוח אף

מהו ניתוח אף?

ניתוח אף נועד לשפץ את מראה האף ואת החזות של הפנים שלך. האף אינו איבר גוף הניתן להסתרה והוא בולט ומושך תשומת לב מכל מי שאנו ניפגשים עימם או מי שצופים בנו. על כן כאשר ישנה בעיה של אף גדול מדי, רחב מדי, נישרי, מעוקם או כל בעיה אסתטית אחרת שמפריעה לנו נפשית הידיעה כי היא קיימת ולעתים מתלווה אליה גם בעיה רפואית, מומלץ לבצע את הניתוח אצל רופא המתמחה בכך.

כיצד בודקים התאמה לניתוח אף?

ניתוח אף מותר בישראל לכל מי שמלאו לו 16 שנים, גיל בו האף כבר מעוצב ואינו נתון לשינויים נוספים במרבית המקרים.

יש להגיע למרפאה לפגישה אבחנה וייעוץ ראשוני. בפגישה הרופא יבדוק את כלל מבנה הפנים, הפרופורציות שבהם ואת מבנה האף, הסחוס, העצמות ועובי העור.

יש לבדוק כי המועמד כשיר רפואית לניתוח ומה היעדים שירצה להשיג לעומת מה האופציות שהרופא רואה כברות השגה והאם יש תיאום בין השניים.

במידה ויש הסכמה על עיצוב האף מחדש והמועמד מתאים לניתוח אף, ייקבע תור לניתוח.

כיצד מתנהל ניתוח אף?

ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוחי אף:

 • הניתוח הראשון- הנקרא ניתוח אף קלאסי או ניתוח בגישה סגורה, הוא מבוצע למעשה על ידי חתכים בתוך האף והנחיריים. לאחר ביצוע החתכים, מבצע הרופא המנתח פעולות נוספות בתוך האף שיכולות לכלול בין היתר שיוף של הסחוס, שבירת עצמות פנימיות ועוד, על מנת לעצב מחדש את הצורה ואת הגודל של האף. לאחר מכן, העור מוחזר למקומו על האף. היתרון הגדול בשיטה זו נעוץ בכך שלא נותרות צלקות או סימנים כלל לאחר הניתוח.
 • הניתוח השני- נקרא ניתוח אף פתוח או ניתוח בגישה הפתוחה. סוג זה של ניתוח אף שונה בכך שהחתך שמבצע הרופא המנתח הוא חתך קטן בבסיס האף או לאורך ציר האף, ברצועה המפרידה בין הנחיריים. חתך זה מאפשר גישה נוחה יותר לעיצוב מחדש של האף ושל המבנה שלו. לאחר מכן, הרופא המנתח מעצב למעשה את הרקמות מחדש, ממקם את העור וסוגר את החתכים. חשוב לציין שניתוח בגישה הפתוחה הינו מורכב ויקר יותר. ניתוח בגישה זה לרוב מתבצע במצבים מורכבים יותר כמו ניתוחים חוזרים או פציעה.

מהי תקופת ההחלמה מניתוחי אף?

החלמה מניתוח אף כוללת חבישה של האזור ותמיכה באף באמצעות גבס לקיבוע האף והגנה עליו. הגבס יוסר כעבור שבוע ימים. התחבושות כעבור שבוע נוסף. נפיחות האזור תחלוף עבור 4-6 שבועות ויש לשמור על האף על פי ההנחיות כחודשיים שלושה עד שהמקום יציב ומוגן מספיק.

אין כל ספק כי ניתוח אף הוא ניתוח משנה חיים עבור רבים וחשוב לעשות את הניתוח אצל רופא המתמחה בכך ולבדוק כי יש לו ניסיון של שנים בתחום עם דוגמאות מוכחות להצלחה של לפני ואחרי (לכל רופא טוב יש כאלו).

למי יכול להתאים ניתוח פלסטי באף?

באופן כללי קיימים שלשה סוגים של ניתוחי אף : ניתוחים שמטרתם שיפור הנשימה האפית, ניתוחים פלסטיים אסתטיים וניתוחים משחזרים. ההתאמה לניתוח אף, כוללת סדרת בדיקות מקיפות בהתאם למצב הבריאותי של המטופל ובהתאם למטרות הניתוח ודרישות  הרופא המנתח. ההמלצה הגורפת היא לעבור ניתוח אף לאחר גיל 16-17, מאחר שעד גיל זה הגוף וגם האף עדיין מצויים בתהליך של התפתחות וגדילה, מה שעלול כמובן עוד לשנות את מבנה, צורת וגודל האף.

שלושת הכללים החשובים, בהם ניתן לבדוק האם אתם מתאימים לעבור ניתוח אף הם:

 • הגיל – לאחר גיל 16 או 17, בשלב בו הגוף הגיע לבגרות ותהליך הגדילה בפנים הסתיים.
 • המצב הבריאותי – בדומה לניתוחים אסתטיים רבים אחרים, על המטופל להיות בעל בריאות כללית תקינה, וכזו המאפשרת לבצע ניתוחים אסתטיים, כגון ניתוח אף.
 • ציפיות ריאליות –  ציפיות ריאליות לתוצאת הניתוח והשפעתו – ביצוע התהליך הכולל את ההכנות, הניתוח עצמו ושלבי ההחלמה עם  מנתח פלסטי בכיר ופלסטיקאי מומחה כמו ד"ר אריק זרצקי מומלץ ביותר.

 

למה בעצם כדאי לעשות ניתוח אף?

ניתוח אף כמו ניתוחים פלסטיים ואסתטיים אחרים, צריך להילקח בחשבון כאשר המטופל או המטופלת חשים מבוכה או חוסר בטחון לגבי הצורה או הגודל של האף שלהם, וכאשר הוא מהווה גורם מפריע בחייהם האישיים.

ניתוח אף מוצלח יכול לשנות את מראה הפנים בצורה דרמטית. בגלל מיקומו המרכזי של האף והדרך בה הוא משפיע על נראות הפנים שלנו – הוא מהווה גורם בעל חשיבות עצומה למראה הפנים הכולל שלנו. זו גם הסיבה שניתוחי אף הפכו כל כך פופולאריים בשנים האחרונות.

בנוסף יש מספר בעיות אשר ניתוח אף יכול לפתור וביניהם:

 • נחיריים רחבים וחשופים.
 • חוסר סימטריה בצורת האף.
 • בעיות נשימתיות שסיבתן היא מבנה הקונכיות והמחיצות של האף.
 • נחירות בזמן השינה, על ידי תיקון של מחיצות האף.
 • חוסר פרופורציה בין גודל האף לפנים.
 • בליטות בזווית האף.

ועוד.

הבחירה החשובה ביותר בניתוח אף

ניתוח אף הוא ניתוח משנה חיים, לא פחות מזה. במידה והוא מוגדר כהצלחה, הוא גורם לשינוי עצום בקרב המטופלים ומעניק להם בטחון עצמי ותחושה טובה בקשר לנראות שלהם.

לכן הבחירה החשובה ביותר לקראת ניתוח גורלי כמו ניתוח אף, היא היכן ואצל מי לעבור את הניתוח. כאשר אתם בוחרים בד"ר אריק זרצקי, אתם יודעים שאתם בידיים המיומנות והבטוחות ביותר. ד"ר זרצקי הינו פלסטיקאי מומחה, מנתח פלסטי בכיר בעל רשת מרפאות פרטיות לניתוחים וטיפולים אסתטיים, מנהל יחידת מיקרוכירורגיה בבית החולים איכילוב ורופא בעל שם בינלאומי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם