בטן מתוחה אחרי ניתוח שאיבת שומן

אחד הניתוחים האסתטיים הנפוצים ביותר הוא זה של שאיבת שומן. מדובר בניתוח נפוץ שנועד "להרזות" את המטופל אך אינו אמור להיות תחליף לתזונה נכונה ואורח חיים בריא לאחר מכן.

ניתוחים פלסטיים רבים קיימים כיום ואחד הנפוצים שבהם גם אם אינו נוצץ כמו אחרים הוא זה של שאיבת שומן שנועד להרזות את גופנו בצורה חדה ולעצב את הגוף מחדש.

מהו ניתוח שאיבת שומן?

שאיבת שומן הינה הליך בו שואבים מגופנו שומן מיותר שהצטבר במקומות שונים בגוף. בין המקומות האפשריים לשאיבת שומן ניתן לציין: בטן תחתונה, ירכיים, זרועות ולעתים בירכיים.

חשוב מאוד לעבור לאורח חיים בריא ותזונה נכונה לאחר הניתוח שכן אין מדובר בדיאטה או בתחליף לבעיות של השמנה אלא טיפול אסתטי בלבד. היכן שיישאב השומן לא יחזרו להתפתח תאי שומן חדשים אך מי שלא יקפידו על תזונה נכונה ישמינו באזורים אחרים בגופם וישובו להיות "שמנים".

הניתוח מומלץ בעיקר למי שטרם עברו את גיל 40 שכן זו תיקרת הגיל במרבית המיקרים לגמישות טובה של העור. לאחר מכן מדובר בעור פחות אלסטי בגופנו ויש סיכוי רב יותר כי לאחר שאיבת שומן תידרשו למתיחת עור או לתיקונים אסתטיים דומים אחרים.

כיצד מתנהל הניתוח?

ההכנות לניתוח שאיבת שומן מתחילות כבר כשבועיים לפני הניתוח עצמו. מומלץ ביותר להפסיק לעשן ולשתות משקאות אלכוהוליים מכל סוג שבועיים לפני הניתוח וגם לא ליטול כדורים, מדללי דם ותוספי מזון שונים. לפני הניתוח יש להתקלח באופן יסודי ובעיקר באזור המיועד לניתוח.

הניתוח עצמו מנוהל כמו כל ניתוח עם רופא מנתח, מרדים ואחיות. ראשית עליך לעמוד והרופא מסמן על הגוף את האזורים מהם יישאב השומן ואת הנקודות בהם תיערך השאיבה.

לאחר מכן נשכבים על השולחן והאזורים המיועדים לטיפול מורדמים ולאחר מכן נעשים בהם חתכים קטנים ישמשו להחדרת צינוריות השאיבה.

הרופא כל העת מעסה את האזורים ממנו מתבצעת השאיבה על מנת להאיץ את המסת השומנים ולאפשר שאיבה מיטבית מהאזור.

ההליך עצמו אורך כשעה עד שעתיים ונהוג לשאוב עד 3 קילוגרם שומן בניתוח אחד. מעבר לכמות זו יש לבצע ניתוח נוסף לאחר מספר חודשים של החלמה לגוף.

מה אחרי הניתוח?

בתום הניתוח יולבשו עליך חגורת תמיכה (מחוך) מכנס לחץ (גרב אלסטית) על מנת להדק את המקום של השאיבה ולשמור על העור במקום. האזור המטופל יישאר נפוח כשבוע ימים,  במהלכם תחושו אי נוחות וכאבים קלים לעתים, ויחזור למצבו הנורמאלי והתקין לאחר מספר שבועות. לעבודה אפשרי לחזור לאחר כשבוע ימים, על פי ההרגשה, ולפעילות מלאה ספורטיבית לאחר כ 3-4 שבועות.

את התוצאות של הניתוח והחזרה לגוף בעל מראה תקין ניתן לראות לאחר כ 3 חודשים.

 

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *