הרמת חזה ללא שתלים

כל אישה חווה את זה, את השפעות הגיל, ההורמונים, כוח הכובד. לאורך השנים, ניתן לראות שינויים בלתי מבוטלים במבנה הגוף. במיוחד ניתן לראות את השינוי במבנה החזה הנשי. עובדה זו מתחילה להטריד בשלב מסוים גם את הנשים שלא חשבו מעולם על הגדלת חזה. על אף היותם של השתלים המודרניים באיכות גבוהה, בדרך כלל, הרי שלא כולן מעוניינות להכניס לתוך החזה גוף זר. משום כך, טוב לדעת שניתן לבצע הרמת-חזה בשיטות שאינן דורשות שימוש בשתלים.

יתרונות הרמת חזה ללא שתלים

לצד היתרונות של שימוש בשתלים, יש גם חסרונות. גם מנתחים פלסטיים אשר אינם שוללים באופן עקרוני שימוש בשתלים עשויים להמליץ על הרמת חזה ללא שתלים. במקרים מסוימים, סביב השתל עלולה להיווצר התקשות של רקמה. מצב שכזה לא מתקיים כאשר מבצעים את הרמת החזה ללא צורך בשתלים. יתרון חשוב נוסף הינו התאמת ההליך עבור נשים עם חזה גדול. בקרב נשים כאלה, שאולי אף שוקלות לבצע הקטנת חזה, הימנעות מהכנסת שתל מאפשרת מראה יותר זקוף ומלא, אף זמן רב לאחר ניתוח ההרמה.

הרמת חזה בשילוב רקמת שומן עצמית

קיימות כמה דרכים אפשריות לביצוע הרמת חזה ללא שתלים. כדאי לציין שלפעמים השימוש בשתל יוכל להביא לתוצאות טובות ולכן מומלץ להיוועץ עם המנתח הפלסטי. השיקול יתבסס על חוות הדעת המקצועית, על הציפיות של האישה מתוצאות הניתוח, מבנה הגוף והאופן שבו השד צנח. במצבים שבהם הצניחה מאוד דרסטית, יש לתת על כך את הדעת. ובוודאי שאם הציפייה היא להשיג לא רק הרמה אלא גם הגדלת חזה בנפח משמעותי, יש להבין את כל המשמעות.

במקביל לכל זאת, קיימת אפשרות ממשית לבצע הרמה של החזה, ללא שתל ובכל זאת, תוך תוספת נפח מסוימת. את תוספת הנפח הזאת משיגים ללא צורך בשתל כי אם נעשה שימוש בשומן גוף. את השומן אוספים מגופה של המטופלת, בצורה בררנית ומוקדמת. ניתן לאסוף שומן מאזורים כדוגמת הבטן, המותן, הירכיים.

את השומן העצמי מכניסים את תוך רקמת השד, במקביל לביצוע ההרמה. כך, גם מעלים את אזור העטרה והפטמה אל מעל לקפל השד וגם משיגים תוספת נפח. את תוספת הנפח יש להתאים לצורה הרצויה של החזה, תוך שמירה על פרופורציה. היתרון של שימוש בשומן גוף על פני שתל כמעט מובן מאליו. זהו חומר ביולוגי, המוכר למערכת החיסון ולכן לא צפויות תופעות לוואי מבחינה זו. לא קיימת אפשרות של דחיה ולא נוצרת התקשות של הקופסית. מתקבלת תחושה טבעית לחלוטין.

הרמה בשילוב רקמת שריר

צניחה של החזה מתרחשת בדרך כלל בשל שילוב של גורמים. הורמונליים, לידות, הנקות, אובדן אלסטיות טבעית של הרקמות, גודל החזה. ויש להוסיף כי מלבד שיטת ההרמה בשילוב שומן גוף יש גם דרכים נוספות שאינן דורשות שימוש בשתלים. במהלך הטיפול מבצעים הסרה של עודפי עור ומחזקים את הרקמה בשילוב עם רקמת שריר. התוצאה המתקבל היא שמירה לאורך זמן על החזה המורם. על כל פנים, במהלך ביצוע ההרמה, מסוג זה או אחר, נותן הרופא את הדעת על מינימום הצטלקות. בסופו של דבר, החתירה היא כי התוצאות המתקבלות תשיג אפקט דרמטי לשביעות רצונה של המטופלת.