רבים מאיתנו היו רוצים להיות רזים וחטובים יותר (נשים וגברים גם ייחד) ולהפטר מהשומנים בגוף שלנו, אך אכילה נכונה ואימונים בחדר כושר זה לא תמיד מספיק.

הקפאת שומן היא בדיוק סוג הטיפול שיכול לעזור במקרים האלה, ולא רק.

ד"ר אריז זרצקי, מנהל יחידת המיכרוכירורגיה בבית חולים איכילוב, מציג את שיטת הקפאת שומן, שתופסת בזמן האחרון תאוצה בישראל!

מדובר בטיפול לא ניתוחי (בשונה משאיבת שומן) שמבוצע בתוך המרפאה, שאורך כ-70 דקות בלבד ומתרכז בהקפאת שומן באיזור אחד מסויים.

במסגרת הטיפול, המכונה שואבת את קפל העור לתוך כף מיוחדת ומקפיאה את העור עם השומן בתוכו, למשך 70 דקות.

מדובר בפרוצדורה פחות כואבת מניתוח, שגם ההחלמה ממנה משמעותית יותר קלה (לצורך השוואה – ההחלמה מניתוח שאיבת שומן אורכת כחודש ודורשת מהמטופל שיימנע ממאמץ).

אופן הפעולה של תהליך הקפאת שומן מבוסס על תהליך בשם "Criolipólisis", שמשמעותו היא הרס תאי שומן בעזרת קור. תאי שומן הם תאים רגישים יותר לקור מתאים אחרים (זאת הסיבה לשקעים בלחיים, שנוצרים אצל ילדים אחרי אכילת ארטיק קרח).

הטיפול הזה לא גורם נזק לרקמות עור או שרירים – הוא משפיע אך ורק על תאי השומן שנמצא בתוך העור, שהוא השומן הבעייתי שרבים שואפים להפטר ממנו.

למי הפרוצדורה לא מתאימה?

אנשים עם עודף עור ו/או עודף משקל – הם לא קהל היעד של הקפאת שומן. קהל היעד של הטיפול הוא אנשים עם משקל תקין, שמעוניינים להסיר עודפי שומן.

לא מדובר בטיפול שמתיימר להחליף את האימונים הספורטיביים או האכילה הבריאה. הטיפול הזה מסוגל להוריד עד 20% מכמות השומן ועוזר משמעותית לחטב את האיזור שרוצים לחטב.

הקפאת שומן לעומת שאיבת שומן

ההבדל הוא שהקפאת שומן זה טיפול הרבה יותר מהיר, חד פעמי (טיפול אחד פר איזור בגוף שרוצים לחטב). שאיבת שומן, לעומת זה – היא ניתוח שנעשה בהרדמה מלאה ודורש תקופת החלמה של חודש שלם.

במשך אותו החודש – יש גם צורך ללבוש בגד מיוחד ולהמנע מלעסוק בפעילות גופנית מאמצת, לפחות בשלבים הראשונים שלאחר הניתוח.

הקפאת שומן היא לא טיפול נטול כאב, אבל היא לא משביטה את המטופל מהחיים שהוא מנהל בשגרה. מחיר הטיפול תלוי בסוג הטיפול, אבל הסדר גודל הצפוי הוא באיזור כ-4,500 שקלים.