מתיחת פנים מצליחה ליצור מראה חיוני, רענן וצעיר בכ-10-15 שנים, ובהתאם מחוללת שינוי משמעותי בחיים של כל אלה שבוחרים לעבור את ההליך הכירורגי. השפעת הפעולות השונות שמתבצעות במהלך הניתוח (הרמת שכבות שרירים, הסרת עודפי עור, הידוק רקמות שהתרופפו וכו') נשמרת לתקופה ארוכה, של בין 5 ל-15 שנה, אבל כדי שהפנים ימשיכו להיראות צעירות ומרשימות חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא ולא להסתפק בהליך הכירורגי, גם אם הוא בוצע על בסיס פרוטוקול מתקדם במיוחד ואצל המנתח הטוב ביותר שיש.

תזונה מומלצת לאחר הרמת פנים

המרכיב הראשון באורח חיים בריא הוא תזונה נכונה.

הבסיס של תזונה שמבטיחה עור פנים בריא, גמיש ומוצק, ובהתאם מראה צעיר ונחשק, הם נוגדי החמצון. נוגדי חמצון נלחמים ברדיקלים החופשיים שפוגעים באלסטין ובקולגן, שני חלבונים שאחראים על מידת הגמישות והמוצקות של עור הפנים, ובהתאם חשיבותם הרבה.

בין נוגדי החמצון רבי העוצמה ביותר: ויטמין E, ויטמין C, ויטמין A, סלניום, אבץ, ליקופן ופוליפנולים. חשוב מאוד לשלב את כל המרכיבים הנ"ל כדי ליצור קו הגנה אפקטיבי במיוחד כנגד הרדיקלים החופשיים.

ויטמין E נמצא בשפע באגוזים, שקדים, עלים ירוקים (ובפרט אלה הכהים), גרעיני חמנייה, נבט חיטה ודגנים מלאים, ובתור בונוס הוא גם תורם רבות לבריאות הלב.

ויטמין C אפשר לקבל דרך פירות טרופיים, פירות הדר, וגם הברוקולי, הכרובית, האפונה הירוקה, השעועית הירוקה והפלפל מכילים כמות נאה של ויטמין חשוב זה.

ויטמין A נמצא בעיקר בירקות ובפירות כתומים: גזר, בטטות, דלעות, מנגו ועוד.

מקורות טובים לסלניום הם שיבולת שועל, דגנים מלאים, פטריות, אגוזים, נבט חיטה, שום ומאכלי ים, ואילו אבץ תוכלו לקבל דרך גרעיני דלעת ובשר בקר.

ליקופן הוא פיגמנט שמעניק לירקות גוונים אדומים, כתומים וצהובים, ובהתאם תוכלו לקבל אותו דרך עגבניות, אבטיחים, אשכוליות ורודות ועוד.

מקור מומלץ לפוליפנולים הוא יין אדום – שכבר חז"ל קבעו שהוא ישמח לבב אנוש, כך שהתועלת שלו כפולה ומכופלת.

צעד חשוב נוסף מבחינה תזונתית על מנת לשמר תוצאות ניתוח הרמת פנים הוא להפחית משמעותית את כמויות המזונות שמייצרים רדיקלים חופשיים, ובפרט מזון מטוגן ומאכלים עשויים יתר על המידה ועל כן שרופים.

כמו כן מומלץ להפחית משמעותית את צריכת השומן הרווי – כלומר שומן שמקורו במאכלים מן החי, שמן קוקוס ושמן דקלים.

למה חשוב לשתות מספיק מים?

שתיית 2-3 ליטרים מים ביום חיונית לתפקוד תקין של מערכות רבות בגוף, ובנוסף מונעת את התייבשות עור הפנים ושומרת עליו חיוני ורענן.

פעילות גופנית אחרי ניתוח מתיחת פנים

פעילות גופנית הינה חיונית לתחזוקה השוטפת של הגוף, גורמת להפרשת הורמונים חשובים והופכת את האדם באופן כללי לנינוח יותר – ומאחר שמתח הוא אחד מהגורמים להיווצרות רדיקלים חופשיים, הרי שספורט הוא מרכיב חשוב בחיים בריאים.

יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שפעילות גופנית באינטנסיביות גבוהה מדי ביחס ליכולות של האדם מובילה לצריכת חמצן מוגברת ואיתה ייצור רדיקלים חופשיים, כך שחשוב לבחור בפעילות שמתאימה לכם.

כמה זמן אחרי ניתוח הרמת פנים יש להימנע מחשיפה לשמש?

מומלץ להימנע מחשיפה מופרזת לשמש במשך חצי שנה לאחר ניתוח הרמת פנים – ולמעשה גם לאחר פרק זמן זה יש להגן על הפנים (והגוף) מפני ההשפעות המזיקות של השמש, ובפרט אם אתם רוצים לשמור על מראה צעיר ורענן.

מתיחת פנים וגמילה מעישון

עישון הרגל פוגע בבני האדם בשלל דרכים ובפרט במראה הפנים – הן בשל תנועת היניקה שמייצרת קמטים מסביב לפה, והן בגלל כל החומרים מסוכנים שנכנסים לגוף ופוגעים בין השאר גם בעור.

בכל מקרה אסור לעשן 3 שבועות לפני הניתוח וגם שבועיים לאחריו, כך שניתוח מתיחת פנים הוא הזדמנות נהדרת להיפטר מההרגל המזיק והמסוכן.

חיים עם משמעות

בנוסף לכל ההמלצות הנ"ל כדאי ליצוק תוכן ומשמעות לחיים.

בדרך זו ניתן לזכות בהנאה, עניין וסיפוק, ובאופן כללי בחיים עם איכות – שבאה לידי ביטוי גם במראה הפנים.