תכנית מילון היופי – על הקטנת חזה לאחר הגדלה עם ד"ר אריק זרצקי

בכל שנה אלפי נשים עוברות בישראל ניתוח להגדלת חזה. בניתוח מוכנסים שתלי סיליקון. לכיס מתחת לבלוטת השד או מתחת לשריר בית החזה. עם השנים שינויים גופניים משפיעים על גודל וצורת החזה – השמנה, הרזיה, הריונות והנקות. גם אורך החיים יכול לעבור שינוי ולפעמים החזה הגדול שהיה מאוד יפה וסקסי בגיל צעיר עלול להפוך למעמסה. גם צורת החזה משתנה לעיתים – חזה שהיה מעוצב ועומד עלול עם השנים להתרוקן להיות נפול.

בשנים האחרונות יש בישראל ובמדינות רבות בעולם עליה במספר השנים שמבקשות להקטין את החזה. כולל נשים שבעבר עברו ניתוח להגדלת חזה.

לעיתים הנשים מבקשות להוציא את שתלי הסיליקון בשל אי נוחות, חוסר טבעיות במגע, כאבים, דליפת סיליקון.

כאשר מחליפים שתלים לאחר הגדלה בד"כ מחזירים שתלים בנפח זהה או מעט גדול יותר על מנת שהשתל ימלא את הכיס שנוצר מהשתל הקודם. אם מוצאים לגמרי את השתלים מקבלים מראה מרוקן ונפול – אז איך אפשר בכל זאת להקטין את החזה?

הניתוח שמבצעים – הוצאת שתלים והרמת חזה. מוצאים את השתלים וחלק מהקפסולה שעוטפת אותם, מסדרים מחדש את רקמות השד על מנת להחזיר נפח לשד. התוצאה המתקבלת היא של שד קטן יותר, מורם ובעל מרקם טבעי.

כאשר עובי הרקמות בשדיים דק מידי או כאשר המטופלת מעוניינת לשמור על מראה של מלאות בקוטב העליון של השד אפשר להחליף את השתלים לשתלים קטנים יותר אולם יש לבצע גם הרמה של החזה על מנת להקטין את הכיס בו מצויים השתלים. במצבים אלו מומלץ להחליף את השתלים הרגילים לשתלים קלים B-Lite.

שתלים קלים B-Lite: פיתוח ישראלי, מיוצר על ידי חברת פוליטק (גרמניה) מפחית את משקל השתלים ב 30% עבור נפח זהה. מתאימים לשימוש בעיקר במקרים של הרמת חזה כיוון שעל ידי כך מקטינים את מידת הצניחה שיש לאחר הניתוח.