הרפואה האסתטית משתכללת כל העת, וכדאי לנצל זאת. מכשיר מתקדם במיוחד שנכנס כעת לשימוש במרפאה של ד”ר זרצקי הוא XEO – שמאפשר לכל אחד ולכל אחת ליהנות ממגוון רחב של טיפולים אפקטיביים להפליא ומשיפור משמעותי של המראה החיצוני, הדימוי העצמי ואיכות החיים באופן כללי.

מכשיר ה XEO לטיפולי לייזר כגון: הסרת שיער טיפול בצלקות ועוד

איך ה-XEO משפר את המראה החיצוני?

המכשיר החדש של חברת קיוטרה (Cutera), אחת החברות המובילות בתחום המכשור הרפואי, משלב מספר טכנולוגיות חדשניות ובהתאם ניתן לבצע בעזרתו שלל טיפולים אסתטיים: האפשרויות הן:

* מיצוק עור

* טשטוש צלקות

* פילינג

* העלמת נגעים וסקולריים (כלומר כאלה הנגרמים כתוצאה מכלי דם שונים)

* העלמת נגעים פיגמנטריים (כתמי צבע)

* החלקת קמטים וקמטוטים

* חידוש עור עייף

* שיקום עור פגום

* הסרת שיער

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

למה המכשיר החדש כל כך אפקטיבי?

“סוד” האפקטיביות של ה-XEO – שמאושר לשימוש הן על-ידי ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה”ב), הן על-ידי הגוף הרלוונטי באיחוד האירופי והן על-ידי משרד הבריאות בארץ – הוא השילוב של מספר טכנולוגיות שפועלות כל אחת באופן שונה, וביחד נוצרת סינרגיה רמת עוצמה. הטכנולוגיות הן Nd:Yag ,IPL ו-YSGG, כששתי האחרונות הן סוגים שונים של לייזר, ואילו IPL (ראשי תיבות של Intensed Pulsed Light) היא טכנולוגיה שפותחה לקראת סוף המאה ה-20 ובאופן טבעי שוכללה מאז. כפי שניתן להבין מהשם, טיפול IPL מבוסס על הבזקים של אור בעוצמה גבוהה וכן בספקטרום רחב. בתנאים מסוימים אנרגיית האור הופכת לאנרגיה של חום וכך היא מייצרת את השינוי המבוקש. הפולסים מהירים מאוד והיתרון העיקרי של טכנולוגיה זו הוא רמת הכאב המינימלית.

7 הידיות של ה-XEO – מענה אפקטיבי לכל מצוקה אסתטית

מכשיר ה-XEO מגיע עם 7 ידיות, שכל אחת מהן מיועדת לטיפולים אחרים בעור הפנים והגוף. הידיות המבוססות על טכנולוגיית ה-IPL נקראות LimeLight, AcuTip, Titan ו-Prowave LX, הידיות שמשתמשות בטכנולוגיית ה-ER:YSGG Laser נקראות Pearl ו-Pearl Fractional והידית השביעית היא זו שמבוססת על טכנולוגיית ה-Nd:YAG Laser.

באמצעות ידית Nd:YAG Laser ניתן להסיר שיער לא רצוי מאזורים שונים בגוף, לטפל בנגעים וסקולריים ולהעלים כתמי פיגמנטציה שפירים.

ידית ProWave LX משמשת אף היא להסרת שיער מיותר באפקטיביות גבוהה. הבחירה בינה לבין הסרת שיער בלייזר מסוג Nd:YAG היא בהתאם לסוג העור.

ידיות LimeLight ו-AcuTip מיועדות אף הן להסרת נגעים וסקולריים ולטיפול בפיגמנטציה לא ממאירה – הבחירה בינן לבין טיפול בלייזר בבעיות אלה הינו גם כן בהתאם לסוג העור. ה-LimeLight מטפלת באפידרמיס (שכבת העור החיצונית ביותר) באמצעות קרני לייזר ב-3 אורכי גל שונים. ה-AcuTip נשארת אף היא על פני האפידרמיס ומצוינת לפתרון נקודתי בכל מקום שיש בו נגע שפיר שיוצר פיגמנטציה, כלומר כתמים לא מחמיאים.

הידיות האחרות – Pearl ,Pearl Fractional ו-Titan – מיועדות לטשטוש קמטים והעלמת קמטוטים. כל אחת מידיות אלה מתאימה לסוג אחר של עור ומבצעת את החלקת הפנים ומיצוק העור בדרך אחרת. ההבדל העיקרי בין ה-Pearl לבין ה-Pearl Fractional הוא העומק אליו מגיעה כל ידית, כשהראשונה מגיעה לאפידרמיס, כאמור שכבת העור החיצונית, ואילו השנייה חודרת עד לדרמיס, שכבת עור עמוקה יותר שנמצאת מתחת לאפידרמיס, ועל כן מתקנת פגמים בעומק בינוני עד משמעותי בעור. הבדל נוסף שכדאי להיות מודעים אליו הוא בין שתי ידיות אלה לבין ה-Titan: ה-Titan מבצע טיפול שמוגדר כ-Non-Ablative, כלומר כזה שאינו חותך ולא פוצע את האפידרמיס (אלא מבצע חתכים זעירים, מיקרוסקופיים ממש, בדרמיס), ואילו שתי הידיות האחרות בקבוצה זו מקלפות את האפידרמיס.

המגוון הרחב של אפשרויות הבחירה שמציע ה-XEO מוביל לכך שרופא מקצועי ומיומן יוכל להתאים באופן מושלם את הטיפול למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת, להבטיח שינוי מרבי לטובה – ולקיים.

שכבות העור בטיפולי לייזר

הליכי הטיפול השונים שמאפשר ה-Cutera XEO

עם שילוב של 3 טכנולוגיות משוכללות ו-7 ידיות שלכל אחת מהן יכולות ייחודיות משלה, ה-Cutera XEO מחולל מהפכה של ממש בתחום הטיפולים האסתטיים, בין אם המטרה היא שיפור מראה העור ובריאותו ובין אם על הכוונת העלמת שיער מיותר.

בפרט ניתן לבצע 5 סוגי טיפולים:

1. הצערת עור הפנים (הליך הנקרא לייזר ג’נסיס)

2. פילינג

3. שיקום העור וחידושו

4. העלמת כלי דם בולטים – נימים בפנים, ורידים ודליות ברגליים.

5. הסרת שיער (בשלב זה אנו לא מבצעים טיפול זה במרפאה)

על-מנת להבין מדוע כל הטיפולים הנ”ל משיגים תוצאות כל כך מרשימות, כדאי להתעמק בהם מעט:

1. הצערת עור הפנים

חולמות על טיפול של שעה ושאחריו אפשר לחזור מיד לשגרה – ולקבל אינספור מחמאות על השינוי המדהים שעברת? עם טכנולוגיית ה-Nd:YAG, החלום הזה הופך למציאות ובעיקר עור הפנים הופך לקורן יותר וזוהר יותר, זוכה למראה צעיר, חיוני ובריא ומושך אליו את תשומת הלב הרצויה.

הצערת עור הפנים באמצעות הלייזר מסוג Nd:YAG שנכלל ב-XEO נקראת לייזר ג’נסיס. היא מבטיחה פתרון מצוין לקמטוטים, לפיגמנטציה, לכתמי גיל, לצלקות, לאדמומיות בעור הפנים, לנקבוביות מוגדלות, ליבלות ועוד. בנוסף להעלמת כל האלמנטים הלא מחמיאים הנ”ל לייזר ג’נסיס משפרת במידה ניכרת את מרקם עור הפנים ואת הגוון שלו. טיפול זה מתאים גם למקרים של צלקות אקנה ואקנה פעיל. בכל מקרה לייזר ג’נסיס מעודד תהליכי התחדשות טבעיים של העור ומעורר את ייצור הקולגן, ובכך מבטיח מראה מוצק והדוק יותר לעור הפנים לאורך זמן רב.

תופעת הלוואי היחידה אחרי הצערת עור הפנים עם Cutera XEO היא אדמומיות קלה, שאותה ניתן לטשטש באמצעות מייק-אפ, ובכל מקרה היא חולפת תוך מספר שעות עד מספר ימים לכל היותר. הטיפול אינו פולשני, בטוח לחלוטין, נטול כאב וזמן ההחלמה כאמור קצר במיוחד. בהתאם למצב העור של כל מטופל או מטופלת נקבע מספר המפגשים המומלץ – בדרך כלל 4-6 – להשגת מלוא השיפור הרצוי.

2. פילינג

פילינג בלייזר מבוצע באמצעות הידיות Pearl ו-Pearl Fractional. הפילינג המדויק והבטוח מאפשר לתקן נזקים שונים בעור הפנים – עקב עישון, בהשפעת השמש, בגלל תזונה לא נכונה, כאלה שנוצרו עם השנים עקב תהליכים בלתי נמנעים כמו ירידה ברמת הקולגן, צלקות ועוד. כבר לאחר טיפול אחד מצומצם באופן דרמטי הנזק המצטבר לאורך החיים, והעור נראה גם בריא יותר וגם צעיר יותר.

פילינג עם Cutera XEO מטשטש במידה ניכרת כתמים חומים, קמטים עמוקים, פיגמנטציה כתוצאה מחשיפה לשמש וצלקות. בנוסף האנרגיה של הלייזר (מסוג ER:YSGG) מניעה את הגוף להצטרף גם הוא למאמץ לסלק תאים פגומים ומעודדת תהליכי ייצור רקמות עור חדשות, חיוניות, חלקות ובריאות.

הטיפול מתבצע באלחוש מקומי, הוא אינו פולשני וההחלמה ממנו מהירה למדי. כל הגופים האמונים על בטיחות במסגרת טיפולים רפואיים אסתטיים אישרו שימוש בטכנולוגיה זו ובמכשיר ה-XEO, ולכם ישנה אפשרות לזכות בעור גמיש יותר, חלק יותר ובעיקר מרשים ושובה לב.

3. שיקום העור וחידושו

האפשרות לשלב בין התכונות הייעודיות של של Titan, של AcuTip, של LimeLight ושל הלייזר מסוג Nd:YAG מבטיחה שיקום אפקטיבי מאוד של כל עור, בכל מצב, כשתוך מספר מועט של טיפולים הוא ייראה כמו חדש. טיפול זה מניב שיפור של ממש בכל הקשור לקמטים וקמטוטים, נזקי שמש ונמשים, כתמים חומים וכתמי גיל, כלי דם בולטים ועוד. בזכות האפשרות לבחור בין טיפול בלייזר, טיפול ב-IPL ושילוב של שתי הטכנולוגיות, ניתן לטפל בכל גוון עור ובכל בעיה שנוצרה בו עם השנים. תופעת הלוואי היחידה היא אדמומיות קלה או התכהות מסוימת באזור המטופל, שחולפת תוך מספר שעות עד ימים, כך שעם איפור מועט (וכן הגנה מהשמש) אפשר לחזור מיד אחרי הטיפול לשגרה מלאה. במרבית המקרים מספר המפגשים המומלץ להשגת מלוא השיקום והחידוש הרצויים הוא בין 2 ל-6.

4. הסרת כלי דם בולטים

נשים רבות (וגם לא מעט גברים) סובלות מדליות או מוורידים מוגדלים ובולטים ברגליים. גורמים לכך הריונות, עמידה לפרקי זמן ארוכים, תמורות במשקל הגוף וגם לגנטיקה יש בכך חלק. ללייזר מסוג Nd:YAG יכולת להתמקד בכלי דם מבלי להזיק לרקמות שלידו ומבלי לפגוע בעור. בנוסף כולל ה-XEO מערכת מובנית לקירור האזור המטופל, כך שרמת הכאב של הטיפול להסרת דליות נמוכה במידה ניכרת בהשוואה לשיטות אחרות להעלמת הוורידים הבולטים שמהווים הן מצוקה אסתטית והן בעיה רפואית.

באופן דומה ניתן להעלים נימים בולטים בפנים, כשגם בטיפול זה האנרגיה הסלקטיבית והקירור, ואיתם כמובן גם מיומנות הרופא המטפל, מבטיחים מקסימום תוצאות עם מינימום כאב ותופעות לוואי.

5. הסרת שיער

בשלב זה אנו לא נותנים את הטיפול הזה ומתרכזים יותר בפעולות אסתטיות הדורשות פיקוח רפואי. הסרת שיער בלייזר Nd:YAG או באמצעות הידית Prowave LX המבוססת על טכנולוגיית IPL (הבזקי אור) מייצרת שינוי בולט לעין כבר אחרי טיפול אחד. מאחר שהשערות שלנו צומחות בשלבים, על-מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר יבוצעו מספר טיפולים, וכעבור סדרה של 4-8 מפגשים מושג עור שהוא גם חלק לגמרי וגם בעל מרקם נעים מאוד למגע – מספר המפגשים משתנה ממטופל למטופל בהתאם לאזור שממנו רוצים להעלים את השיער המיותר, מאפייני השערות, מאפייני העור ועוד.

עוד יתרון של הסרת שיער באנרגיית אור או עם קרני לייזר היא רמת הכאב המופחתת משמעותית בזכות קירורו של האזור לאורך כל הטיפול. כדאי לדעת כי הסרת שיער עם מכשיר ה-XEO החדש מתאימה לבעלי עור בכל גוון שהוא (בין אם בהיר ובין אם שזוף), לבעלי כל סוגי השערות (מעדינות ועד עבות) ובאזורים שונים בגוף (בתי שחי, חזה, ידיים, רגליים ומפשעות).

הטיפול מאושר כאמור על-ידי ה-FDA, ה-CE ומשרד הבריאות (כל עוד הוא מבוצע בידי רופא!)

איך להבטיח את מיצוי הפוטנציאל הרב של ה-XEO?

האיכויות הגבוהות ומגוונות של ה-Cutera XEO מעניקות לכל רופא שמצטייד בו יתרון של ממש על פני כל הגורמים המקצועיים האחרים שמציעים טיפולים אסתטיים. ד”ר זרצקי רכש את המכשיר החדשני לאחר בחינה יסודית שלו, ולאחר שווידא כי אכן בכוחו ליצור שינויים דרמטיים לטובה במראה החיצוני של בעצם כל אדם.

כמו כל טכנולוגיה, ובפרט כזו שהינה מתקדמת במיוחד, הפוטנציאל לשיפור איכות החיים באמצעות 7 הידיות של ה-XEO רב – על-מנת לממש את הפוטנציאל נדרשת הבנה מעמיקה לגבי עור הפנים שלנו, המאפיינים השונים של קמטים מכל הסוגים, קמטוטים, פיגמנטציה על צורותיה השונות, צלקות (אקנה ואחרות), כלי דם בפנים ובגוף ועוד אספקטים פיזיולוגיים רבים, כך שניתן יהיה להתאים לכל מטופלת ולכל מטופל את הידית האופטימלית עבורה ואת ההליך שיוביל למראה המחמיא ביותר. כאן נכנס לתמונה הניסיון הרב של ד”ר אריק זרצקי, שמבטיח את מיצוי היתרונות של ה-XEO, מבטיח ומקיים!

עוד כדאי לדעת כי בנוסף למרפאה הפרטית שהוא מנהל, ד”ר זרצקי מבצע בבית החולים איכילוב ניתוחי שחזור ראש וצוואר ובנוסף הוא אחראי על תחום הקטנות החזה. ביצוע ההליכים הכירורגיים המורכבים, שמחייבים כמובן דיוק מקסימלי ומקצועיות ללא פשרות, תרם רבות ליכולות של ד”ר זרצקי לחולל שינוי מושלם אצל כל אחד וכל אחת שכן לבקיאות ולמיומנות שנרכשת תוך כדי עבודה בפועל אין תחליף. דגשים חשובים אחרים בכל הטיפולים האסתטיים במרפאה הם תכנון ארוך טווח וחתירה ליצירת מראה טבעי, שהוא גם המחמיא ביותר לכל אישה ולכל גבר – ובשילוב עם ה-XEO התוצאה היא שיפור מרגש של החזות החיצונית, העצמת הדימוי העצמי וחיים עם איכות אמיתית.