טשטוש צלקות בלייזר, העלמת צלקות, שיקום עור פגום ועוד עם מכשיר לייזר XEO

מכשיר ה XEO לטיפולי לייזר כגון: טשטוש צלקות, העלמת צלקות ועוד

מכשיר ה XEO לטיפולי לייזר כגון: טשטוש צלקות, העלמת צלקות ועוד

המכשיר החדש של חברת קיוטרה (Cutera), אחת החברות המובילות בתחום המכשור הרפואי, משלב מספר טכנולוגיות חדשניות ובהתאם ניתן לבצע בעזרתו טיפולים אסתטיים האפשרויות הן:

מיצוק עור

גם כשאין פגמים ספציפיים כמו צלקות או כתמים, כדאי לנצל את הטכנולוגיה החדשנית – לטובת מיצוק העור. כשאנחנו מתבגרים, עור הפנים שלנו (כולל הצוואר) הופך לרפוי עקב תהליכים פיזיולוגיים בלתי נמנעים, והתוצאה היא מראה עייף. באמצעות ידית ה-Titan ניתן למצק את עור הפנים ולשפר במידה ניכרת את המראה. הבסיס לשינוי המרשים הוא אור אינפרא אדום שמייצרת אנרגיית חום. אנרגיה זו פועלת בשכבה פנימית של העור, הדרמיס, ומעודדת את הגוף לייצר קולגן. הקולגן לוקח חלק ביצירת תאי עור חדשים ובכך הוא ממצק את הפנים ובדרך כלל גם את הצוואר. כדאי לדעת שמכשיר ה-XEO מאפשר לבצע טיפול זה בכל סוגי העור לרבות עור שזוף.

טשטוש צלקות

עוד סימנים שמצטברים על העור ועלולים לפגום במראה, ולכן גם בדימוי העצמי, הם הצלקות. רקמה צלקתית נוצרת לאחר פגיעות מסוגים שונים בעור, ובפרט פצעי אקנה שלא טופלו נכון, כוויות, הליכים כירורגיים, חתכים ועוד.

בדומה לטיפול העלמת כתמים עם לייזר, וליתר דיוק בעזרת ה-XEO, גם כשהמטרה היא טשטוש צלקת כך שלא תהיה בולטת, ישנה חשיבות רבה לאבחון סוג הצלקת ולהתאמת תוכנית טיפול מיטבית. הידית המתאימה במכשיר היא ה-Pearl® Fractional Er:YSGG, ועוד כדאי לדעת שתוך כדי העלמת הצלקת רווח נוסף הוא שיפור מרקם העור באזור המטופל. במפגש הראשון ד"ר זרצקי מאבחן את סוג הצלקת ומגבש את תוכנית הטיפול, כולל מספר המפגשים הדרושים (כשהצלקת גדולה יחסית). לאחר מכן מבוצע הטיפול במכשיר הלייזר המתקדם ע"י מפעילת המכשיר שכבר צברה ניסיון נרחב בכך.

העלמת נגעים פיגמנטריים (כתמי צבע)

השנים שחולפות משאירות כתמים באזורים שונים בגוף. בפרט חשופים לכך הפנים, כפות הידיים ואזור המחשוף. הגורם העיקרי לכתמים היא השמש שמייצרת כתמים בגוון חום (עקב הצטברות מלנוציטים בנקודה מסוימת). בנוסף ישנם כתמי גיל וגם כתמים שהם תוצאה של עודף הורמונים. חשוב מאוד להתאים את סוג הטיפול לסוג הכתמים, ולכן יש ערך מוסף משמעותי לאבחון המדויק והמקיף של ד"ר זרצקי. על סמך האבחון נקבעת תוכנית הטיפול ונבחרת הידית המתאימה של מכשיר ה-XEO – לרוב זו תהיה ידית ה-LimeLight או ידית ה-AcuTip.
וגם:

שיקום עור פגום

כל הטיפולים הנ"ל הם טיפולים נקודתיים ממוקדים. מה קורה כשהמטרה היא חידוש כללי של עור הפנים שהפך לפגום עם השנים? במקרה כזה יבנה ד"ר זרצקי תהליך מקיף ומדויק, שכולל שימוש במספר ידיות של מכשיר ה-XEO – גם ה-LimeLight, גם ה-AcuTip, גם ה-Nd:YAG וגם ה-Titan. שילוב כל הידיות, שכל אחת מהן מבצעת פעולה אחרת, מוביל לשיקום אפקטיבי גם של עור במצב התחלתי ירוד במיוחד.

מספר המפגשים שמאפשרים הגעה לתוצאה הרצויה הוא לרוב בין 2 ל-6. הדגש החשוב ביותר הוא סדר פעולות נכון, ולכן מעבר ליכולות של המכשיר עצמו יש חשיבות גם לניסיון ולבקיאות של ד"ר זרצקי.

XEO טיפול בלייזר: מאפייני המכשיר והטיפול

מכשיר ה-XEO של חברת Cutera נבנה על בסיס ידע רחב היקף ברפואה אסתטית וכן הבנה מעמיקה בטכנולוגיית הלייזר. בהתאם ניתן להשתמש במכשיר זה כמעט לכל טיפול אסתטי, מהעלמת כתמים וצלקות ועד הסרת שיער גוף מיותר.

היתרון העיקרי הוא התוצאות המרשימות, ועוד סיבה טובה לבחור ב-XEO לטובת טיפולים כמו שיקום עור פגום, מיצוק עור הפנים וכו' היא שאין כמעט תופעות לוואי לטיפול ולכן ניתן לחזור לשגרה מלאה מיד אחרי כל מפגש. הידע של ד"ר זרצקי והמיומנות של מפעילת המכשיר משלימים שינוי בטוח ומשמעותי בזמן קצר ככל האפשר.

 

הליכי הטיפול השונים שמאפשר ה-Cutera XEO

עם שילוב של 3 טכנולוגיות משוכללות ו-7 ידיות שלכל אחת מהן יכולות ייחודיות משלה, ה-Cutera XEO מחולל מהפכה של ממש בתחום הטיפולים האסתטיים, בין אם המטרה היא שיפור מראה העור ובריאותו ובין אם על הכוונת העלמת שיער מיותר.

הטיפולים שונים של המכשיר:

טיפול בנימים באמצעות מכשיר XEO

הסרת כלי דם בולטים

לייזר מסוג Nd:YAG יכולת להתמקד בכלי דם מבלי להזיק לרקמות שלידו ומבלי לפגוע בעור.
שיקום וחידוש העור בלייזר

שיקום וחידוש העור בלייזר

שיקום אפקטיבי מאוד של כל עור, בכל מצב, כשתוך מספר מועט של טיפולים הוא ייראה כמו חדש.
פילינג לייזר

פילינג לייזר

הפילנג בלייזר של מכשיר XEO הוא מדוייק ובטוח ומאפשר לתקן נזקים שונים בעור הפנים.
הצערת עור הפנים

הצערת עור הפנים

הצערת עור הפנים באמצעות מכשיר XEO מבטיחה פתרון מצוין לקמטוטים, כתמי גיל ועוד...

7 הידיות של ה-XEO – מענה אפקטיבי לכל מצוקה אסתטית

“סוד” האפקטיביות של ה-XEO – שמאושר לשימוש הן על-ידי ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה”ב), הן על-ידי הגוף הרלוונטי באיחוד האירופי והן על-ידי משרד הבריאות בארץ – הוא השילוב של מספר טכנולוגיות שפועלות כל אחת באופן שונה, וביחד נוצרת סינרגיה רמת עוצמה.

הטכנולוגיות הן Nd:Yag ,IPL ו-YSGG, כששתי האחרונות הן סוגים שונים של לייזר, ואילו IPL (ראשי תיבות של Intensed Pulsed Light) היא טכנולוגיה שפותחה לקראת סוף המאה ה-20 ובאופן טבעי שוכללה מאז. כפי שניתן להבין מהשם, טיפול IPL מבוסס על הבזקים של אור בעוצמה גבוהה וכן בספקטרום רחב. בתנאים מסוימים אנרגיית האור הופכת לאנרגיה של חום וכך היא מייצרת את השינוי המבוקש. הפולסים מהירים מאוד והיתרון העיקרי של טכנולוגיה זו הוא רמת הכאב המינימלית.
ידית ProWave LX משמשת אף היא להסרת שיער מיותר באפקטיביות גבוהה. הבחירה בינה לבין הסרת שיער בלייזר מסוג Nd:YAG היא בהתאם לסוג העור

שכבות העור בטיפולי לייזר

ידיות LimeLight ו-AcuTip מיועדות אף הן להסרת נגעים וסקולריים ולטיפול בפיגמנטציה לא ממאירה – הבחירה בינן לבין טיפול בלייזר בבעיות אלה הינו גם כן בהתאם לסוג העור. ה-LimeLight מטפלת באפידרמיס (שכבת העור החיצונית ביותר) באמצעות קרני לייזר ב-3 אורכי גל שונים. ה-AcuTip נשארת אף היא על פני האפידרמיס ומצוינת לפתרון נקודתי בכל מקום שיש בו נגע שפיר שיוצר פיגמנטציה, כלומר כתמים לא מחמיאים.