עיצוב שפתיים

עיצוב שפתיים הוא טיפול אסתטי שכיח מאוד בימינו, והוא מבוצע על-ידי הזרקת חומרים שונים הממלאים ומעבים את השפתיים, ובהם חומצות, חומרים טבעיים או חומרים מלאכותיים. שיטה נפוצה פחות היא הזרקת שתלים. החומר הטוב ביותר לטיפול זה הוא לרוב החומצה ההיאלורונית. חשוב לזכור כי עיצוב שפתיים הוא אמנם פעולה פשוטה, אולם הוא אינו מתאים לכל מטופל. עם זאת, כל מטופל יכול לבחור לפי טעמו ורצונו את מראה השפתיים – בשרני או מעודן יותר.

להלן מידע על כל אחד מסוגי החומרים המשמשים למילוי שפתיים:

חומצה היאלורונית
חומצה היאלורוניתהיא חומר טבעי הנמצא ברקמת הסחוס וברקמות אחרות בבעלי-חיים. החומצה ההיאלורונית ידועה גם בשמותיה המסחריים "רסטילן", "ג'ובידרם" ואחרים. אפקט עיצוב השפתיים בשיטה זו עמיד לפרק זמן של חצי שנה עד שנה.
לחומצה ההיאלורוניתיתרונות רבים: זמינות – כיוון שהיא מגיעה במזרקים מוכנים, ללא צורך בהכנה, תבחין אלרגיה או קירור; אמינות – כיוון שיש לה מעט תופעות לוואי; נוחות בשימוש – החומצה נוחה להזרקה, והודות לכך ניתן לעצב את השפה בצורה מושלמת. כמו כן, החומרים החדשים הקיימים כיום מכילים חומרי הרדמה מקומית ולכן ההזרקה פחות כואבת.

חומרים טבעיים
אלו חומרים הנלקחים מגופו של המטופל, וכוללים שומנים ורקמות. ההזרקה של חומרים אלו מורכבת יותר ומקשה על עיצוב מדויק של השפה. כמו כן, לעיתים החומרים הטבעיים נספגים בגופו של המטופל, ויש צורך בסדרה של הזרקות על מנת להגיע לתוצאה טובה.

חומרים מלאכותיים
החומרים השכיחים ביותר בשימוש כיום הם סיליקון וביו-אלקמיד. חומרים אלה מאפשרים עיצוב קל של השפתיים ונוסף על כך הם עמידים לאורך זמן. חסרונם בכך שהם עלולים לעורר בעיות רפואיות בעתיד. לכן חשוב לנקוט משנה זהירות ולהתייעץ עם רופא מומחה בתחום, שיסביר על תופעות הלוואי ועל הסיכונים הטמונים בהזרקת חומרים אלו לגוף.

הזרקת שתלים וחומרים אחרים
כיום קיימים כמה סוגי שתלים מסחריים לשפתיים. השימוש בהם מומלץ רק במקרים מיוחדים. יש לשקול את היתרונות מול הסיכונים של שימוש בשתלים קבועים.

מידע נוסף:

הפנים שלנו כוללות איברים רבים ולכל איבר שכזה משמעות משל עצמו והשפעה על מראה הפנים. השפתיים נחשבות כאיבר סקסי וחושני ביתר אצל גברים ונשים כאחד ושפתיים המתאימות בצורה מיטבית למבנה הפנים הופכות את המראה שלך להרבה יותר מושך ואטרקטיבי עבור המתבוננים בו.

כל מי שאינם מרגישים כי השפתיים מוסיפות להן חושניות או מרגישים כי השפתיים אף ניראות לא טוב עקב כך שהן דקות עבות מדי, רחבות בולטות מדי או שמא צרות חבויות מדי, יכולים לפנות לטיפול אסתטי של עיצוב שפתיים מקצועי שישנה את מראה השפתיים שלהם ובכך תשתנה ההרגשה שלהם בנוסף למראה חדש, רענן והרבה יותר חושני ומושך.

מהו עיצוב שפתיים?

עיצוב שפתיים הינו טיפול בבעיית השפתיים שלך במספר דרכים אפשריות ובהתאמה אישית לצרכים כמובן. רבים מעוניינים לשפר את המראה של השפתיים, אם בשל הסיבות שכבר ציינו או כל סיבה אחרת אפשרית (פציעה, השפעת הגיל, אסימטריות וכו').

על מנת לעצב שפתיים יש לגשת לרופא לטיפולים אסתטיים שיש לוודא כי הוא בעל ניסיון בתחום עיצוב שפתיים, שכן לא כולם מתמחים בכך, ולערוך בדיקה של השפתיים שלכם שבמהלכה תקבלו את ההצעות האפשריות לטיפול.

כיצד מעצבים שפתיים?

עיצוב שפתיים אפשרי כאמור במספר שיטות שונות כאשר לכל מטופל צרכים שונים וסוג טיפול שיכול יותר להתאים עבורו. השיטות המקובלות הן:

  1. חומצה היאלורונית – חומצה טבעית מבעלי חיים המוזרקת אל השפתיים ומחזיקה מעמד כחצי שנה עד שנה.
  2. שתלים – החדרה של שתלי גורטקס ואו הזרקת חומר סינטטי מבוסס קולוגן (חלבון מן החי שיש בגופנו) בשם ארטקול.
  3. חומרים מלאכותיים – פחות מומלצים מבעיות בריאותיות אפשרית בטווח הרחוק, אך נחשבים עמידים לאורך שנים. מוזרקים לשפתיים ומאפשרים עיצוב שלהם על פי הרצון שלכם.
  4. טבעי מהגוף – בד"כ שילוב של עור, ריקמת חיבור ותאי שומן מגוף המטופל. בריאים לגוף אך ניספגים בו ולכן יש צורך בטיפול חוז רמדי מספר חודשים.
  5. טיפול של עיצוב שפתיים אורך בין רבע שעה לשעה, תלוי בהיקף הטיפול, בחומרים שנבחרים ובמטופל עצמו. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית על ידי זריקה או משחה.

מה קורה לאחר הטיפול?

בעיקרון מדובר בהליך טיפולי אסתטי קל יחסית ועם תום הטיפול ומנוחה קלה משוחררים לבית. תחושת כאבים ונפיחות בפה תירד במהלך היום וכעבור מספר שעות אפשר יהיה לשתות ולאכול כרגיל.

נפיחת, שטפי דם ועיצוב סופי של השפתיים אפשריים שיארכו בין מספר ימים ועד מספר שבועות לאחר הטיפול, תלוי בסוג החומר שהוזרק ובהיקף הטיפול שבוצע.

אין סכנות ממשיות בעיצוב שפתיים למעט חוסר נוחות, מעט כאבים או נפיחויות קלות.