מילון היופי – 4 שלבים להצערת עור – ע"פ ד"ר אריק זרצקי

לחצו כאן לקריאת ראיון עם אריק זרצקי במגזין "דה מרקר" בנושא ארבעת שלבים להצערת עור הפנים

הרפואה האסתטית היא אחד התחומים שמתפתחים במהירות, לרוחב ולעומק. בפרט יש לכל אותם כירורגים פלסטיים שמעניקים לנו מראה רענן יותר הבנה טובה יותר של מבנה עור הפנים, ועל סמך ההבנה הטובה יותר משתכללות גם הדרכים לבצע הצערת עור פנים.

שיטה חדשנית ואפקטיבית במיוחד נקראת "4 השלבים להצערת עור הפנים". היתרון העיקרי שלה הוא המענה הכולל לכל התופעות שגורמות למראה מבוגר שלא לצורך ולכלל הפגמים האסתטיים שמצטברים בעור הפנים.

שלב ראשון – השליש העליון של הפנים

השלב הראשון בשיטת 4 השלבים הוא הרפיה של השרירים הרלוונטיים בשליש העליון של הפנים.

לשם כך מתבצעת הזרקת בוטוקס אל שרירים בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח. המפתח למקסימום אימפקט בשלב הזה הוא התאמה אישית לכל מטופל ולכל מטופלת – שכן לא כל אחד זקוק להרפיה של כל השרירים הנ"ל. לשם כך חשוב להפקיד את הביצוע של אותן זריקות בוטוקס, ובעצם את התהליך כולו על ארבעת שלביו, בידיים מקצועיות של מנתח פלסטי מנוסה במיוחד. עוד כדאי לדעת שבניגוד לעבר, הבוטוקס, או בשמו המדעי בוטולינום טוקסין, אינו מייצר חזות קפואה אלא משנה לטובה את מראה השליש העליון של הפנים בצורה טבעית ומחמיאה.

שלב שני – החזרת נפח למרכז הפנים

עם השנים הפנים שלנו מאבדות נפח ובפרט מוכרת התופעה של לחיים שקועות, שמקנות מראה מבוגר, עייף ולעתים גם חולה.

הדרך להשיב את הנפח אל הלחיים, ואיתו את המראה שמתאפיין במלאות ובשמחת חיים, היא באמצעות הזרקת חומרי מילוי ובפרט חומצה היאלרונית. חשוב מאוד להקפיד על מינונים נכונים ולא להפריז – שימוש ביותר ממזרק אחד עלול ליצור מראה לא הרמוני ונפוח, שגם הוא אינו מחמיא, כך שגם בשלב זה בא לידי ביטוי הניסיון של המנתח הפלסטי והיכולת שלו לזהות במדויק מהו המינון האופטימלי.

ההזרקה של חומר המילוי הנבחר מתבצעת באמצעות קנולה, כלומר צינורית עדינה שמבטיחה שגם בשלב זה המטופלים לא יחושו שום כאב (כל מה שמרגישים הוא דקירה קלה ותו לא), ושלא ייווצרו שטפי דם בפנים לאחר הטיפול.

שלב שלישי – מילוי קמטים באזור הקפלים הנזולביאליים

השלב השלישי מתוך 4 השלבים בדרך לעור פנים בריא, חיוני ומחמיא הוא הזרקות בקפלים הנזולביאליים, כלומר האזור שבין זוויות הפה לבין זוויות האף ובין השפתיים ללחיים.

שלב זה חייב להתבצע בזהירות מרבית, שכן השפתיים הין איבר רגיש מטבען, והזרקה בנקודה לא נכונה או במינון לא מדויק עלולה לפגוע בהן. מנתח פלסטי מיומן יבטיח מילוי אפקטיבי של קמטים העמוקים במרכז הפנים ובכך יטשטש את סימני הזמן הבלתי רצויים.

שלב רביעי – שיפור מרקם העור ואיכותו

החלקת קמטים ומילוי לחיים שקועות הם מרכיבים קריטיים עבור הצערת עור פנים, אבל ישנו עוד נדבך שאי אפשר לוותר עליו: שיפור מרקם העור עצמו.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות טיפול מהפכני שנקרא סקין בוסטר. שלב זה כולל 3 מפגשים שבמהלכם מתבצעת הזרקת חומצה היאלרונית אל המקומות בהם נדרש שיפור. החדרת חומצה היאלרונית בזריקות מרובות אל עור הפנים מדרבנת את הגוף ליצור קולגן ואלסטין חדשים, והתוצאה היא רקמות עור חדשות בעלות מרקם חלק, מוצק ומחמיא מאוד.