צפו ד"ר אריק זרצקי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מסביר איך להתכונן מראש לאירועים מיוחדים:

רוב בני האדם רוצים להיראות במיטבם כל הזמן, אבל לקראת אירוע, ובפרט אירוע חשוב מבחינתנו, הרצון עז במיוחד, וכל עודף שומן, גם אם יחסית קטן, נראה לנו גדול, וכל קמט הופך בעינינו לחריץ עמוק. אפשר כמובן להתעלם מהם, אבל הרבה יותר כדאי לנצל את האירוע המתקרב לטובת שדרוג המראה החיצוני, מהלך שבסופו של דבר משפיע לטובה גם על התחושה ומבטיח לנו ליהנות בחתונה/ בר מצווה/ בת מצווה/ כל אירוע אחר בלי לחשוש או לנסות להסתיר את הגוף.

עוד כדאי לזכור שכל אירוע בימינו מונצח בשלל תמונות וסרטי וידיאו – עוד סיבה טובה להכין את עצמנו לקראתם ובעצם להוסיף שמחה על שמחה, כשאל האירוע המרגש עצמו מצטרפת הנחת כתוצאה מהצערת הפנים ו/או חיטוב הגוף.

על-מנת להגיע לאותו אירוע כשאנחנו בשיאנו, חשוב מאוד להיערך בהתאם ולבצע את הטיפולים האסתטיים הנחוצים מספיק זמן לפני החגיגה – כדי שעד למועד החתונה, בת המצווה, בר המצווה וכו' תופעות הלוואי האפשריות כבר ייעלמו והתוצאות של ההליך האסתטי יבואו לידי ביטוי מלא.

חיטוב הגוף

פעולות שונות לטובת חיטוב הגוף כדאי לבצע לפחות 3-4 חודשים לפני האירוע, ובמידת האפשר כדאי להגיע לכירורגי הפלסטי שיעלים עודפי שומן ויבטיח הצרת היקפים אפקטיבית כבר חצי שנה לפני האירוע.

הטיפול המומלץ ביותר הוא המסת שומן בקור (קריוליפוליזיס). המסת שומן בקור, טיפול שנקרא לעתים גם הקפאת שומן, מתאימה להעלמת עודפי שומן עיקשים מאזורים שונים בגוף כמו הבטן, הירכיים, הזרועות, הגב, הישבן ועוד, והשינויי מתחיל לבוא לידי ביטוי כבר לאחר שבועיים עד 6 שבועות – המכשיר מקרר את האזור ועל כן תאי השומן, שהינם רגישים לקור, מתים. הם מסולקים מהגוף ע"י מערכת הלימפה באופן טבעי, כך שאצל כל אדם זמן התגובה שונה. בכל מקרה תוך 3-4 חודשים מתקבלות התוצאות הסופיות, ולכן ההמלצה להגיע לטיפול הקפאת שומן – שנמשך כשעה, מאפשר סילוק עד 20% מתאי השומן באזור המטופל כבר לאחר מפגש אחד, ואינו כרוך בכאב או בתופעות לוואי שכן רק תאי השומן רגישים לטמפרטורה שמייצר המכשיר – מספיק זמן לפני האירוע.

הצערת פנים

גם טיפולי הצערת פנים מומלץ לבצע 3-4 חודשים לפני האירוע, ובמידת האפשר גם חצי שנה לפני. כירורג פלסטי שמכבד את עצמו יסרב לבצע טיפול כזה שבוע-שבועיים לפני חתונה או אירוע אחר, וזאת משום שאחת מתופעות הלוואי האפשריות היא שטף דם נקודתי, שבימי שגרה כמעט ואינו מורגש אבל אף אחד ואף אחת לא רוצים להגיע לאירוע חשוב עם שטף דם, גם אם הוא קל.

דגש חשוב נוסף הוא יצירת מראה טבעי, ובהתאם מומלץ להשתמש במינונים נמוכים יחסית של חומרי מילוי – למשל כשמבצעים הזרקה לאזור שבין השפתיים ללחיים לטובת החלקת קמטים, או לשפתיים עצמן במסגרת עיצוב שפתיים.

טיפול נוסף שכדאי לכלול במסגרת היערכות לאירוע הוא הזרקת בוטוקס לאזור המצח, בין הגבות וצידי העיניים. הבוטוקס מחליק קמטי הבעה בשליש העליון של הפנים ותורם לחזות החלקה והצעירה באירוע.

המלצות כלליות

לטיפולים האסתטיים אימפקט ממשי הן במסגרת חיטוב הגוף והן במסגרת הצערת הפנים. כדאי לחזק את השינוי בעזרת הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית נאותה. עוד כדאי לדעת שירידה במשקל לא מתנגשת עם תוצאות הטיפולים הנ"ל, אלא להיפך, תורמת אף היא למראה הבריא, הטבעי והמחמיא.