הרמת חזה ללא שתלים

הרמת חזה ללא שתלים

אם את מתעניינת בהרמת חזה, חשוב לדעת כי יש יותר מסוג אחד של ניתוח שיכול להביא לתיקון. בכלל, ניתוחים אסתטיים לשיפור החזה הם מן הנפוצים ביותר ברפואה הפלסטית. לצד הגדלת החזה עבור נשים בעלות חזה קטן ישנו כמובן טיפול המציע את ההפך – הגדלת החזה לנשים בעלות חזה קטן או צנוע יותר. אך קיים סוג נוסף שבו נדון להלן, המתאים בדרך כלל לנשים לאחר הריונות, לידות או שינויים משמעותי במשקל הגוף (דיאטה קיצונית. זהו הטיפול להרמת החזה. את הטיפול הזה ניתן לחלק לשני סוגים: מצד אחד הרמת חזה אפשרית לביצוע בשילוב עם שתלים. מצד שני, אפשרי גם ביצוע הרמת חזה ללא שתלים.

הרמת חזה, מדוע ולמה

לפני השאלה האם לבחור בהרמה עם או ללא שתלים, ישנה שאלה יותר יסודית. מדוע הרמה? הרמת החזה תתאים לאישה הסבורה כי מבנה השד השתנה מאוד ואינו מחמיא. חזה נפול או מרוקן יכול להיות תוצאה משולבת של מגוון גורמים. יש נשים המעוניינות בסוג זה של טיפול לאחר שהחליטו כי הן אינן רוצות להיכנס להיריון נוסף. זהו פרק זמן אידיאלי שמתאים לסילוק עודפי עור ולהרמת של החזה ואף עיצובו. אך יש גם נשים יותר צעירות, אשר בשל סיבות אנטומיות, גנטיות ואחרות חשות כי יש מה לשפר ויש מה לתקן. כלומר, חשוב להבין כי הרמת החזה אפשרית לא רק לאישה באמצע החיים. את הטיפול הזה מומלץ לבצע כאשר הגוף נמצא במשקל יציב, כלומר כאשר לא מתכננים בזמן הקרוב דיאטת הרזיה משמעותית.

הרמת חזה ללא שתלים

מתי הרמת חזה ללא שתלים עדיפה

הרמת חזה ניתן לבצע בכמה שיטות, הנגזרות ממבנה הגוף, מסת השד, רקמת השומן. בעוד שהרמת חזה בשילוב שתלים מיועדת לנשים הרוצות במידה מסוימת להגדיל את השד, הרמה ללא שתלים מתאימה כאשר הרצוי הינו תוצאה אחרת. כאשר האישה מבקשת לבצע הרמה ועיצוב ללא תופסת נפח, הוספת שתלים איננה מחויבת המציאות ואף עשויה לפגום בתוצאה. אגב, יש לציין כי שימוש בשתלים לשם הדגשת עיצוב אפשרית, כאשר יבחרו שתלים יחסית קטנים. אך במידה והחזה גדול למדי, אם אין כוונה להוסיף על גודל השד, הרמה ללא שתלים בהחלט באה בחשבון. כמובן, ישנן נשים שאצלן מבצעים טיפול של הקטנת החזה בשילוב הרמה. גם בסוג זה של טיפול לא יעשה שימוש בשתל שכן מבצעים הסרה של רקמה קיימת (וגם מיקום מחדש של הפטמה). לעיתים, ההחלטה מהו הטיפול המתאים תיעשה תוך קבלת ייעוץ מהרופא. הרופא מתרשם מרצונה של האישה, ממבנה הגוף, גודל השד, נפחו, רמת עודפי העור. בשיקול דעת ותוך שיקול ויישוב הדעת, יוסברו לאישה כל ההשלכות כך שתוכל לקבל החלטה מושכלת.

האם אפשרי עיצוב החזה ללא שתל?

ניתוח להרמת חזה ללא שתלים מתבצע בהרדמה מלאה. אורכו של הניתוח כשעתיים ולפעמים יותר. במהלך הניתוח מבצע הרופא חתכים לפי צורך. אם החזה די קטן, החיתוך הינו סמוך לפטמה בלבד. אם החזה הינו גדול למדי, יתכן כי ייעשה חיתוך נוסף או שני חיתוכים נוספים, בצורה אנכית. אך מעבר לאופן התנהלות הניתוח, שעל כך מסביר הרופא מבעוד מועד, עולה השאלה האם אפשרי לבצע עיצוב נוסף של השד גם ללא שתל. אפשרות לעיצוב והוספת מעט נפח ניתנת לביצוע בשיטת השומן העצמי. ניתן לשאוב מהמטופלת עצמה שומן (בכמות קטנה). חשוב לקבל הסבר מהרופא המנתח מתי שיטת טיפול זו תתאים ומתי לא. כך ניתן למנוע מצב שבו מתפתחות ציפיות שאינן מתאימות לאופי הטיפול.

האם יש יתרונות בהרמת חזה בלי שתלים?

ישנן נשים שעבורן יכול להתאים טיפול להרמת החזה ללא שתל או טיפול חלופי, עם שתלים. על מנת להגיע למסקנה הנכונה בשבילך תוכלי להביא בחשבון שיש כמה יתרונות בהרמת חזה ללא שתלים. למשל, בניתוח שכולל הכנסת שתלים ישנה שיטה שבה מחדירים את השתל מתחת לשריר. כך מתקבלת תוצאה מאוד יפה ומאוד טבעית אך ההחלמה מהניתוח יחסית ארוכה ולא לכולן זה מתאים. כאשר בוחרים בהרמת חזה ללא שתלים, הניתוח עצמו מתבצע בצורה מהירה יותר, קלה יותר וההחלמה מתנהלת עם פחות סיבוכים אפשריים. יתכון נוסף שיש להרמה ללא שתלים – התחושה באזור השד טבעית ומאוד משביעת רצון. עם השנים, קיימת אפשרות שהשתל שבתוך השד ישנה מעט את מיקומו וכאשר מבצעים את הרמת החזה ללא שתל, מצב כזה איננו יכול להתקיים, כמובן. דבר נוסף, בהרמה ללא שתלים, כאשר לא מוסיפים עוד נפח, משקל החזה איננו עולה. זה יכול במידה מסוימת להאט את צניחת השד בהמשך. אמנם שינויים מסוימים במבנה השד לאחר כמה שנים תמיד יתקיימו אך ככל שנפח השד קטן, השינוי הצפוי לרוב פחות מורגש.