עיצוב ירכיים

האם מזה זמן את (או אתה) מרגישה חוסר שביעות רצון מאזור הירכיים, למשל בשל עור עודף? לא תמיד פעילות גופנית וספורטיבית יכולה לשפר את המצב במידה הרצויה. ישנם מקרים שבהם פתרון עיצובי יימצא, ללא ספק, במרפאתו של מנתח פלסטי. שלא יהיה ספק, טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים, כך נדמה, יודעים לטפל כיום במידה כזאת או אחרת, כמעט בכל חלק וחלק מגופנו.

אם פעם ניתן היה לתקן חוסר שביעות רצון ממבנה האף או מגודל החזה, כיום ניתן לעצב או לפסל גם חלקים רבים נוספים שאותם נרצה לשפר. בין היתר, ההתמקדות כיום היא בטיפול בעודפי שומן עיקש וכן בעור עודף. קפלי שומן מיותרים או מראה מדולדל אינם נחלתה של הבטן התחתונה בלבד. אפשר לטפל בחלקים שונים בגופנו והפעם נבקש להסביר על כל מה שקשור עם עיצוב הירכיים: למי זה יתאים ומה עושים בדיוק. איך מתנהלת תקופת ההחלמה ומה לגבי תופעות לוואי וחזרה לשגרה לאחר הטיפול.

מתי עיצוב ירכיים יתאים לי?

נשים בעיקר פונות לטיפול מסוג זה, אך הן לא היחידות. אכן, גם גברים פונים שכן גלוי וידוע שגם הם עשויים להפיק תועלת רבה מטיפול של עיצוב הירכיים. והפניה איננה דווקא רק של מטופלים בגיל השלישי. בהחלט לא. יש גם אנשים צעירים למדי שחפצים בעיצוב מסיבות שנבהיר את מהותן. אך לפני שנראה מתי הטיפול יתאים, חשוב להבהיר גם מתי הוא איננו מתאים. כאן, איננו מדברים על טיפול של שאיבת שומן דרמטית ומקיפה מאזור זה ובוודאי שאין זה טיפול שנועד להחליף ירידה טבעית במשקל (כזאת שמושגת באמצעות שינויים בסגנון החיים, תזונה נכונה, פעילות). אם את או אתה רוצים ירכיים יותר מחוטבות כאשר ברור לכם כי ישנו עודף המשקל משמעותי, עיצוב ירכיים במובן שאליו אנו חותרים לא כל כך יתאים (בהחלט יתכן שכן, לאחר דיאטה והגעה למשקל הנכון). העיצוב שמבצעים מנתחים פלסטיים בכירים כדוגמת ד”ר אריק זרצקי מתאים עד מאוד לאנשים שחוו ירידה דרמטית במשקל. כלומר, זהו טיפול שמשלים ומתקן את מראה הגוף, הירכיים, כאשר יש השפעות לא רצויות לאחר שהושלו קילוגרמים רבים.

כאשר ירידה במשקל הינה קטנה, העור הינו אלסטי ויכול להשיב לעצמו צורה יותר מתוחה. כך, לכל הפחות בסבירות גבוהה מאוד. אך אם מדובר בדיאטה מוצלחת במיוחד, העור לא יכול להימתח מעצמו. אם למשל ירדתם במשקל בצורה עצמאית או בליווי דיאטנית ואתם שוקלים עשרות קילוגרם פחות, המראה של הירכיים קרוב לוודאי מטריד אתכם. אגב, מצב כזה מאפיין גם את אלה שירדו במשקל באופן דרסטי בזכות ניתוח לקיצור קיבה (ניתוחים בריאטריים). כאשר אתם שוקלים הרבה פחות ביחס לתקופה קודמת, אין ספק שזה חשוב, מצב חיובי, טוב ובריא. קרוב לוואי שאתם נראים נפלא ומרגישים כך, לפחות באופן כללי. אך הירכיים שייכים לאותם אזורים בגוף שמגיבים פחות טוב להפחתה דרמטית במשקל. את זה ניתן ואפשר לשפר. השינוי בהחלט יכול להיות מנת חלקכם.

בשלב זה, כאשר נותרו לכם עודפי עור ושומן באזורים רגישים שונים, אתם עלולים להרגיש מתוסכלים. אנו בהחלט שומעים על כך לא פעם ולא פעמיים מאלה המגיעים להתייעצות לפני עיצוב הירכיים. אחרי כל המאמץ וההשקעה, העמידה בפני פיתויים, ספירת קלוריות וכל אותם מאמצים, עדיין נותר הדבר שמעיב על המראה הכללי שהגעתם אליו. במידה וחוסר שביעות הרצון שלכם מתמקד בעיקר בירכיים, ההליך של העיצוב שעליו נפרט מעט בהמשך יוכל לתקן, לשפר ולעצב. אם גם אתם מרגישים שהירכיים רזו אך כעת הן מדולדלות ורפויות מעודפי עור, קפלים ושומן שלא אחיד (כל פי רוב ממוקד באזור הירך העליונה), יש פתרון. אחד הפתרונות הבודדים שבאמת יהיו יעילים הינו ניתוח מתיחת ירכיים. בטיפול מבצעים מתיחה, כמובן, אך יש גם עיצוב ומעין פיסול של הירך.

השאירי את פרטייך לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר אריק זרצקי

האם יש עוד מצבים שבהם יתאים עיצוב ירכיים

למרות שהפחתה דרמטית במשקל הינה מניע מרכזי לכך כי מטופלים מגיעים לעיצוב של הירכיים ומתיחה של אזור זה, יש גם מצבים אחרים. לפעמים, התרופפות העור באזור הירך, הופעה של קפלים, מראה כללי לא מושך ולא אחיד עשויים להופיע גם בשל שינויים שעוברים על הגוף לאורך השנים. לעליה בגיל, להריונות, לגנטיקה, לכל אלה יש השפעה אפשרית ולא מעטים הם אלה הסובלים. טיפול יעיל של עיצוב הירכיים עשוי להתאים לכם אם אתם מרגישים שבשל קפלים מופיעות באזור שפשפות ואי נוחות. אם מרגישים שיש אי נחת בתחום האינטימי, אם רוצים לשפר את עיצוב הגוף כדי ללכת בחופשיות בבגדים האהובים עליכם, בחוף הים ובכלל, להרגיש יותר שלמים עם עצמכם, עיצוב של הירכיים עשוי להתאים.

ישנם בין המטופלים כאלה המגיעים ומבקשים ירכיים מעוצבות לאחר ניתוח פלסטי קודם. למעשה הדבר קורה לאחר טיפול של שאיבת שומן מהישבן והירכיים. כלומר, אפשרי בהחלט כי מתיחה ועיצוב של הירכיים ישלימו את חיטוב הירכיים כמה חודשים לאחר שהתקבעו התוצאות של שאיבת השומן. רק נציין כמובן שעיצוב של הירכיים באמצעות ניתוח איננו פתרון של פלא, ללא היבטים חשובים ותופעות נלוות שצריך להכיר. לכן, גם בכך נדבר ונמשיך ונספר לכם מה עוד חייבים להביא בחשבון.

אני רוצה ירכיים מעוצבות, מה עכשיו?

אם על פי הדברים שתיארנו עד כה, נראה לכם שאתם מועמדים ראויים לעיצוב ירכיים, תרצו בוודאי לדעת מה עשיו. בהמשך הדברים נסביר בהרחבה על הניתוח עצמו, ההתאוששות וההחלמה אך כעת לשלב מקדים והכרחי.

ככלל, ניתוח מתיחת ירכיים נועד לעזור לכם בנושא עיצוב ירכיים עם עודפי עור ושומן. הניתוח כולל הסרה של עור עודף, מתיחת העור שנותר ועיצוב הירכיים מחדש. הן תהיינה צרות יותר ומעוצבות הרבה יותר. אך לא ניתן להגיע לשם מבלי לעבור שלב חשוב של בדיקת התאמה שלפני. התאמה לניתוח נעשית על ידי מפגש עם הרופא המיועד ובדיקת המועמד/ת לטיפול. מתקיים ראיון אישי ובדיקת המועמד מבחינה פיזית ונפשית לניתוח ולהליכי ההחלמה שאחריו. מדובר בניתוח המותיר צלקת באזור המפשעה ואף על הירך, לאורך, במקרים מסוימים. ההחלמה אינה מתרחשת חיש קל אלא דורשת יכולת לעמוד בתהליך ובאי נוחות כלשהי. הרופא המנוסה והאמין יקפיד מאוד על תיאום ציפיות ועל הסבר למטופלים, על הצפוי בניתוח, תוצאה צפויה וצלקות. בניתוחים מסוג זה אין מנוס מפני צלקות ואת זה אנו אומרים במלוא האחריות. חשוב שלא תהיינה הפתעות שלא ידעתם לגביהם מראש כי שמי שהבטיח עיצוב של הירכיים ללא צלקת, זהירות. כיום דבר כזה איננו אפשרי. אך בשקלול התועלת והמראה החדש של הירכיים, שביעות הרצון בדרך כלל גבוהה עד גבוהה מאוד. התיקון דרמטי והעיצוב נראה ומרגיש נכון. בשלב זה, מי שנימצא מתאים עובר הלאה לסדרת בדיקות רפואיות ולהדרכה כיצד בדיוק יש להתכונן לניתוח וכיצד יש הגיע במצב גופני מיטבי ליום המיוחל.

עיצוב ירכיים

מה בדיוק קורה במהלך עיצוב הירכיים

כל מי ששוקל או שוקלת ברצינות לעצב את אזור הירך באמצעות הניתוח, רוצה בוודאי לדעת מה קורה לפני, אחרי ובמהלך הטיפול. לגבי הניתוח עצמו, יש צורך בליווי של רופא מרדים שכן הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה. רק לעיתים נדירות אפשרי טיפול בטשטוש, בליווי הרדמה מקומית בלבד. לגבי משך הניתוח, אורכו של הניתוח מאוד תלוי בסוג העיצוב, גודל הירך, היקף הקפלים שצריך לתקן ורקמת השומן שמתחת לעור. ככלל, ניתן לציין טווח של פחות או יותר החל משעה ועד לשלוש שעות. במקרים חריגים, הניתוח עשוי להיות ארוך אף יותר.

במהלך הניתוח יבצע הפלסטיקאי חתך באזור המפשעה. האזור שבו מבצעים את החתך הזה יהיה בדרך כלל בחיבור עם הירך. כך גם מגיעים לצלקת די מינימלית. בשלב הבא, תחל הסרה של העור העודף וכן מתיחה של העור שנותר. פרוצדורה כזאת מתאימה מאוד כאשר עודפי העור יחסית מצומצמים (כאן הצלקת תהיה הכי פחות מורגשת, באזור המפשעה בלבד). יש להביא בחשבון כי במידה ומדובר בעור עודף רב, ייתכן מאוד כי ייעשה חיתוך נוסף לאורך הירך ומעלה, בכיוון הברך. בתום הליך מתיחת העור מחדש הירכיים מקבלות את העיצוב החדש שלהן. יש בהחלט מצבים שבהן יש צורך לבצע מתיחה של הירך הפנימית תוך שילוב של חתך אנכי וזאת בכדי לשפר את העיצוב וההידוק.

למרות שציינו שאין הטיפול נועד להחליף הפחתה במשקל על ידי דיאטה, נזכור כי זהו ניתוח שנועד לעצב את הגוף. במידת הצורך, עיצוב ירך יתבצע לא רק על ידי הסרת עודפים ומתיחה. מקובל גם לבצע שאיבה מסוימת של תאי שומן, בהתאם לצורך שאובחן עוד לפני הניתוח. דבר זה מתואם מבעוד מועד בין הרופא למטופל/ת. לאחר סיום ההליך כולו, שאיבה, הסרת העור ומתיחה, מבצעים סגירה בתפרים. אפשרי ומקובל השימוש בתפרים מתמוססים. היתרון – לא צריך לעבור תהליך מאוחר יותר של הוצאת התפרים.

מהי המטרה של המכנס האלסטי שלאחר הניתוח

לאחר שהרופא מסיים את עיקר העבודה, מלבישים את המטופל (או המטופלת) במעין בגד המפעיל לחץ על האזור הרצוי. זהו לבוש, מעין מכנס אלסטי, שעושה מה שחבישות אלסטיות לאחר ניתוחים נועדו לעשות. המטרה היא להקל, למנוע התפתחות בצקת, נפיחות, שטפי דם וכדומה. כמובן, אין בכך כדי למנוע את התופעות הללו לחלוטין אבל זה מפחית מאוד. האלסטיות אולי לוחצת מעט ולא מרגישה הכי נעים שבעולם, אך בסופו של דבר של גם מסייע לעיצוב הירך ולהחלמה כולה.

מה עוד צפוי לי לאחר הניתוח ועד להחלמה מלאה

לפי שיקול הדעת הרפואי של הרופא המטפל, יתכן שייושמו נקזים. גם זה אולי לא נשמע נעים, אך זה עשוי להיות הכרחי. המטרה היא לאפשר התנקזות יעילה וטובה לפינוי הפרשות. זה קורה באופן טבעי לאחר ניתוחים, בהתאם לכמות הרקמה שהוסרה, היקף רקמת השומן שנשאבה, היקף המתיחה וכן פרמטרים רפואיים נוספים.

בשל ההרדמה שחווים המטופלים בזמן הניתוח, יש לצפות להתאוששות הדרגתית בשעות הסמוכות לגמר הטיפול. מקובל להשאיר את המטופלים בהשגחה והתאוששות לכל הפחות למספר שעות כדי לראות שהכל מתנהל כצפוי. שחרור הביתה נעשה על פי רוב לאחר סיום ההתאוששות בלילה, כלומר למחרת הניתוח. במידה והרופא שבע רצון והמטופל מרגיש בכי טוב (מה שבדרך כלל אכן כך), משתחררים הביתה.

חשוב ציין כי עדיין יש לעבור כברת דרך עד להחלמה מלאה. דעו כי צפויים לכם בערך שבועיים של אי נוחות מסוימת. ישנם מטופלים אשר משתפים כי חוו במידה מסוימת כאבים באזור המנותח. הרגישות לכאב אינה אישית ולא בהכרח קשורה להיקף הניתוח או לאורכו. בדרך כלל, התחושה הכללית היא יותר אי נוחות לעומת כאב ממש. צפוי כי פעולות של ישיבה או שכיבה יהיו לא קלות. סביר וכדאי שיהיה לצדכם מישהו שיסייע. בן או בת זוג, חבר, חברה או בן משפחה שילווה אתכם במהלך היום, בכל עזרה שתזדקקו לה.

אנו מציינים, בשל חשיבות העניין, כי חשוב להיעזר בביגוד אלסטי מתאים או בתחבושת אלסטית (כפי שימליץ לכם הרופא). נוסף לדברים שציינו קודם לכן, יש לחבישות הללו עוד משמעות חשובה. מטרתן להחזיק את המקום שטופל בצורה הנכונה ביותר ועל ידי כך למנוע זיהום או פתיחה של החתכים. לאחר מספר ימים, אפשר להסיר את החבישה האלסטית על מנת להתקלח. חזרה לשגרת החיים המלאה והרגילה בדרך כלל אפשרית לאחר כשבועיים ימים, פחות או יותר. פעילות גופנית של ממש או עבודה מאומצת לא מומלצים גם לאחר תקופה זאת. יש להניח לגוף להתאושש, ואפשרי כי בצקות ונפיחות ילוו אתכם אפילו חודש ויותר. כמובן שהרופא זמין עבורכם לכל שאלה ואתם רשאים לפנות אליו אם משהו עדיין לא ברור או מציק. מניסיון מצטבר, חשוב להוסיף כי על אף אי הנוחות בתקופת ההחלמה הזאת, שביעות הרצון מתוצאות הטיפול רבה ביותר.

כמו בכל ניתוח גם כאן ישנם סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. עם זאת, נציין כי ניתוחים שנועדו לעצב את הגוף נחשבים לבטוחים באופן יחסי וגם בכלל. ההליכים שופרו עם השנים וכאשר המטפל הינו פלסטיקאי מנוסה, לרוב הכל הולך כשגרה וללא בעיות. באופן טבעי, לעתים יש דימומים והתנקזות של נוזלים שהצטברו או נוצרים בהחלמה. יש מטופלים המרגישים למשל תחושת נימול, נפיחות, אי נוחות. משך הריפוי וההחלמה של הפצעים איננה ניתנת לחיזוי מלא. יש כאלה שאצלם יהיה ריפוי איטי יותר של הפצעים. לפעמים התפרים נפתחים, אך לכל הדברים הללו יש פתרונות והזמן בהחלט עושה את שלו. חשוב לקבל הסבר מקיף מהרופא, לפני השחרור הביתה, אילו תופעות עלולות להצביע על צורך לפנות אליו מיד, ללא דיחוי. איך מזהים זיהום, מה עושים אם חום הגוף עולה, מה קורה אם מרגישים כאבים שלא היו קודם, מה קורה אם יש שטפי דם שלא מחלימים. זהו טבעו של טיפול טוב ונכון, כשהרופא מסביר לכם, אתם משתחררים הביתה כראוי. כאשר אתם יודעים ומבינים מתי לפנות במקרה הצורך, למי לפנות ובאילו מצבים, אתם הרבה יותר רגועים.

אנו מקוים שמצאתם את הדברים והמידע שכאן, מועילים וטובים. כעת זה הרגע להמריא לרגע קל על כנפי הדמיון. לראות את עצמכם ואת עצמכן צועדים לכם, או אולי רוקדים ומבלים, כשאתם נצבים מעל ירכיים שנראות לשביעות רצונכם. כן, עברתם דרך מסוימת, התכוננתם, בדקתם, הבנתם. עברתם ניתוח עיצוב ירכיים שאמנם איננו קל וההחלמה בו ארכה מספר שבועות, אך התוצאה שווה את הכל! כעת יש לכם ירכיים כפי שחלמתם עליהם. עתה הכדור בידיים שלכם. אתם זכאים להרגיש טוב עם עצמכם ונסו לשמור על המשקל למען בריאותכם וכדי שהגוף שלכם ייראה במיטבו. חשוב לזכור כי עליה מחדש במשקל תיפגע גם במראה הירכיים. שמרו על אורח חיים בריא כי זה תמיד חשוב ובפרט לאחר שעברתם ניתוח לעיצוב ושיפור הגוף. שמרו על אורח חיים בריא בליווי תזונה נכונה וגופכם יכיר לכם תודה.

השאירי את פרטייך לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר אריק זרצקי