ניתוח שאיבת שומן מהירכיים

ניתוח שאיבת שומן מהירכיים

השומן באזורים מסוימים בגוף מטרידה אתכם? יתכן שאתם מועמדים מתאימים לניתוח שאיבה. שאיבת שומן אפשרית לביצוע בצורה מאוד ממוקדת ויעילה. אפשרי להפעיל פעולה זאת באזורים שונים בגוף, אך לא לכולם זה אכן מתאים. הפעם נתמקד באזור הירכיים, שמגיב יפה מאוד לטיפול מסוג זה. רוצה לדעת מהי בדיוק שאיבת שומן מהירכיים והאם טיפול מסוג זה מתאים עבורי? כאן נסביר מהו בדיוק ההליך שבו משתמש הרופא והאם אפשר להוריד בצורה כזאת משקל עודף וקילוגרמים מיותרים.

האם אפשר בצורה כזאת לרזות בצורה בריאה?

עוד לפני שנתאר מה בדיוק עושים בסוג זה של ניתוח חשוב להבהיר מעל לכל ספק. הטיפול הזה בהחלט לא נועד להחליף דיאטה! זה לא תחליף לדיאטת בזק ובהחלט גם לא לדיאטה מבוקרת מכל סוג שהוא. עצם העובדה שניתן לשאוב שומן מהירכיים או מכל אזור אחר (כדוגמת בטן או מותן) לא מייתרת את השמירה על תזונה נכונה. השאיבה היא מאוד ממוקדת ובהיקף קטן יחסית.

בשביל מה צריכים שאיבת שומן מהירכיים?

אם אמרנו שההליך הזה לא נועד להחליף דיאטה, יתכן שתרצו לדעת למה הוא מיועד. שאיבת שומן מסוג זה נועדה להשיג תוצאה עיצובית ממוקדמת. זהו תהליך של פיסול אזור נתון שבו יש הצטברות של שומן ממוקד, שלא ניתן לצפות לעיצובו בדרכים אחרות. זהו שומן שלא ייעלם גם אם משקל הגוף תקין ובטווח הסביר. פעולה זו טובה מאוד לצורך הצרת היקף הירכיים ולהשגת ירכיים יותר מעוצבות.

כמה שומן אפשרי לשאוב, מהי הכמות?

קשה לתת תשובה מדויקת לגבי כמות השומן שניתן לשאוב. הדבר מאוד תלוי במבנה הגוף של המטופל, במשקל, מסת השומן, מבנה הירכיים. ככלל, יש להיזהר מכל גורם המבטיח שאיבה של כמויות שומן רבות. התוצאות יכולות להיות גרועות מאוד מבחינה אסתטית אך גם רפואית. שאיבה מוגזמת עלולה להביא לצורה בלתי טבעית של אזור הירכיים. כמות הגיונית לשאיבה יכולה להגיע לליטר וחצי ועד כפול מזה או קצת יותר במקרים מסוימים.

ניתוח שאיבת שומן מהירכיים

האם הניתוח מסובך, האם חייבים הרדמה?

למרות שאנו נוהגים לכנות את הטיפול בשם ניתוח שאיבת שומן, הפעולה הכירורגית די מינימלית. בוודאי שאין זה ניתוח המחייב פתיחה או פעולה כירורגית מורכבת. חשוב כאן הדיוק ולמעשה אין צורך אפילו בהרדמה מלאה. הרדמה מקומית בדרך כלל מספיקה בהחלט. הצורך בחיתוך נועד לצורך הכנסת צינוריות, קנולות ייעודיות במקומות נבחרים.

האם הטיפול מתאים אך ורק לנשים?

כעיקרון, שאיבת שומן מתאימה הן לגברים והן לנשים. ההבדל הוא בעיקר באותם האזורים שבהם נהוג לשאוב. אצל גברים, בדרך כלל, השומן העקשני נוטה להתרכז באזור הבטן ולכן פעולות השאיבה לרוב נעשות שם (לעיתים גם בגב). שאיבת השומן מהירכיים היא פעולה שבדרך כלל נעשית במטופלות בלבד. אופן השאיבה, בגברים וגם בנשים, הינו זהה במהותו.

מה בדיוק קורה בזמן הניתוח

בניתוח עצמו עשוי הרופא בחומרים מטשטשים או מרדימים. לאחר מכן, מזריקים חומר לאזור המטופל מתוך מטרה לכווץ כלי דם. המטרה היא למנוע שטפי דם ודימום וכן להקל על הטיפול עצמו, שיתחיל לאחר מכן. לפני שאיבת תאי השומן, נעשית פעולה אשר נועדה להקל על כך. שימוש בגלי רדיו למשל וכן עיסוי נמרץ לאזורים המטופלים מקלים על ההליך. באחת השיטות הוותיקות, ריכוך השומן נעשה בעזרת תמיסות מלח. טכניקה חדשנית יחסית עושה שימוש בפעולה נוספת לריכוז השומן והמסתו. מדובר בצינוריות רוטטות שמאפשר טיפול יעיל ואפילו קצר יותר באורכו. כעת, בהתאם לסוג עיצוב הירכיים שעליו סיכם הרופא עם המטופלת, מכניסים את הצינוריות לטובת השאיבה. לצורך כך נעשים חתכים ממוקדים.

עד כמה נפוץ הניתוח

ניתוח לשאיבת שומן נחשב ללא ספק לאחד הניתוחים הכי מבוקשים. לטיפול מגיעים בעיקר נשים אשר אינן שבעות רצון מהפרופורציות של הגוף ובפרט באזור הירכיים. גם נשים לאחר לידה, שקודם לכן נהנו מירכיים יפות מבקשות לשפר. לאחר לידות, כאשר מבנה הגוף משתנה, רבות מגלות כי הירכיים התעבו בעוד אזורים סמוכים צברו פחות רקמת שומן. עיצוב בעזרת שאיבה הינו פתרון יעיל מאוד. השפעה אפשרית גם על הצלוליטיס. חשוב לציין כי שאיבה אפשרית גם באזורים נוספים, אך לרוב הדבר ייעשה בטיפולים נפרדים. אין נוהגים לשאוב יותר מ-3 או 4 ליטרים של שומן.

מה עושים עם השומן שנשאב?

לחלק מהמטופלים, השאלה מה עושים עם השומן שנשאב איננה עולה על הדעת כלל. עם זאת, יש כאלה שנושא זה אכן מעניין אותם. חשוב לדעת כי ניתן לעשות שימוש בשומן עצמי לצורך ביצוע טיפולי עיצוב ויופי מסוימים. את השומן ניתן להזריק בתור חומר מילוי ועיצוב. למידע נוסף בנושא עיצוב בעזרת שומן עצמי, כדאי לפנות לרופא המטפל. יתרון בטיפול זה הינו שאין סכנת דחיה, התוצאות יפות, טבעיות למראה וטובות מאוד. הזרקות של שומן אפשרויות לאזור הפנים אך גם למקומות נוספים. ישנם טיפולים לעיצוב החזה, למשל, אשר כוללים הזרקה מסוג זה. יש לציין כי לא מדובר בהוספת נפח מאוד משמעותית כלומר זה לא תמיד יכול להוות תחליף לשתלים. עשוי להתאים לחלק מהמטופלות במסגרת הרמת חזה.

האם אחרי שאיבה קל יותר לשמור על המשקל

מה שקורה לאחר השאיבה מבחינת משקל הגוף תלוי בעיקר בדבר אחד, במטופלת עצמה. אמנם באזור שבו נשאב השומן לא צפויה השמנה כי הוסרו תאי שומן שלמים (אין התכווצות התאים כמו שקורה בדיאטה) אך זה לא הכל. במידה ולא מקפידים לשמור על המשקל, אם מגזימים, בהחלט תחול עליה במשקל. מה שיקרה יהיה שהצטברות השומן פשוט תופיע באזורים אחרים בגוף.

איך מזהים מנתח מיומן לטיפול מסוג זה?

כדי לדעת לאיזה מנתח לפנות, אפשר בהחלט להתייעץ ולבדוק ביקורות וחוות דעת של מטופלים קודמים. חשוב מאוד לשים לב במפגש עם המנתח במי מדובר, האם הוא נשמע רציני, עד כמה הוא קשוב. רופא איכותי ומקצועי יספר את כל מה שחשוב לדעת לפני הניתוח ולפעמים גם יציע חלופות שיהיו עדיפות עבור המטופל/ת. חשוב לא רק שלמנתח תהיה יכולת מקצועית גבוהה. אין ספק שדרושה טביעת עין אסתטית. כפעולת עיצוב ופיסול הגוף, מיקום הקנולות חשוב מאוד וחשוב שהרופא ידע מראש איזו תוצאה תהיה משביעת רצון.

מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח יש צורך להשתמש במעין מכנסים הדוקים או מחטבים אשר שומרים על עיצוב הירכיים. מכיוון שלא נהוגה הרדמה מלאה, ההתאוששות יחסית קלה. לא צפויים כאבים חזקים אלא יותר תחושה של חוסר נוחות או התכווצות. יש להיערך לכך כי האזור המטופל ישנה את צבעו בשל שטפי דם תת עוריים. זה לא מסוכן אך לא נראה אסתטי. עם הזמן, לאחר זמן לא רב, זה חולף ללא צורך בטיפול מיוחד. השחרור הביתה מבית החולים יכול להיות עוד ביום הניתוח או למחרת לכל המאוחר. בתוך ימים ספורים אפשר לחזור לשגרה רגילה, יום יומית. חזרה לפעילות מאומצת או ספורט אפשרית לאחר כארבעה שבועות. לפי הנחיית הרופא יש להגיע לביקורת. עיסויים באזור שטופל מזרזים את ההחלמה ומסייעים להרגשה נעימה. זה מסייע להזרמת הדם ולטיפול בבצקות. על פי החלטת הרופא, יתכן והמטופלת תשתמש באנטיביוטיקה כפעולה מונעת, לשם מניעת זיהום.