הצערת העור ומראה הפנים

אפשר להרים ידיים ולקבל את צניחת הפנים וההתקמטות – ואפשר להחזיר את המראה הצעיר. ולא רק שאפשר ליהנות מהצערת פנים אפקטיבית, אלא שתוכלו לעשות זאת גם בלי ניתוח. איך? בזכות שילוב של 4 מרכיבים שביחד יוצרים שינוי משמעותי וכזה שמחזיק מעמד זמן רב.

  1. מילוי שקעים והחזרת נפח לפנים

אחד הגורמים העיקריים למראה מבוגר מאוד, עייף ונטול אנרגיות הוא אובדן נפח ברקמות העור השונות, ובפרט בלחיים.

בהתאם, מילוי לחיים שקועות משפר דרמטית את מראה הפנים ובעיקר מחזיר להן את החיוניות שאבדה עם הזמן.

מילוי הלחיים מתבצע בעזרת חומצה היאלרונית – חומר שקיים בגוף שלנו באופן טבעי, ושניחן בשתי איכויות חשובות: יכולת  לשמור על הנפח של העור, ויכולת לאצור מים בתאים כך שבזכותו נמנע אובדן הלחות (שמאיץ את הזדקנות עור הפנים).

חומצה היאלרונית מיוצרת כאמור בגוף, אבל עם השנים קצב הייצור פוחת, והרמה שלה הולכת והופכת נמוכה יותר. התוצאה: שקעים באזורים שונים של הפנים.

חומצה היאלרונית למילוי שקעים בלחיים מגיעה בצורת ג'ל וכמובן שחשוב לבחור חומר של יצרן בעל שם (למשל גלדרמה השוודי). החומר מוזרק אל הנקודות שנבחרות בקפידה ע"י הכירורג הפלסטי כדי להבטיח מקסימום אימפקט, הטיפול מהיר מאוד וכמעט שאין תופעות לוואי (אדמומיות קלה, מעט נפיחות וכן תחושת עקצוץ שנעלמות מעצמן תוך פחות משבוע).

היתרון העיקרי של הזרקת חומצה היאלרונית במסגרת הצערת פנים הוא השיפור המידי, שכן החומר נספג במהירות בעור. התוצאות מחזיקות מעמד למשך כשנה.

  1. מילוי קמטים סטטיים

החומצה ההיאלרונית מספקת מענה גם לסימנים אחרים שחורץ הזמן בפנים – הקמטים העמוקים בחלק התחתון של הפנים ובפרט אלה שסביב השפתיים ובינן לבין הלחי.

מילוי קמטים סביב השפתיים חייב להתבצע בעדינות מרבית ובזהירות מוחלטת, הן מתוך מחשבה על האסתטיקה והימנעות מתוצאות מאולצות, והן כדי לא לפגוע באיבר רגיש זה.

השינוי במראה חלק זה של הפנים לאחר הזרקת חומצה היאלרונית משמעותי, ומחזיק מעמד גם כן למשך כשנה.

  1. החלקת קמטי הבעה

לקמטים בחלק העליון של הפנים – באזור העיניים ובמצח – נדרש פתרון אחר. הסיבה לכך היא שהם נוצרים מסיבה אחרת: לא אובדן נפח, אלא פעילות יתר של שרירים זעירים באזור.

על-מנת לנטרל את פעילות אותם שרירים, מבלי לפגוע כמובן ביכולת להביע רגשות ותחושות, מתבצעת הזרקת בוטוקס ל-3 אזורים- בין הגבות, בצדי העיניים ובמצח.

הבוטוקס מונע שחרור של מוליך עצבי בשם אצטילכולין, ובכך מפחית משמעותית את פעילות השרירים במקומות הנ"ל, וכתוצאה מכך מיטשטשים קמטי ההבעה.

מרכיב זה של טיפול הצערת הפנים מחזיק מעמד לכ-3-4 חודשים. לאחר פרק זמן זה ניתן לבצע שוב הזרקת בוטוקס, שמהווה טיפול קל ומהיר מאוד (רבע שעה) כך שאין פגיעה בשגרה וגם רמת הסיכון מזערית.

  1. שיפור מרקם העור ואיכותו

החומצה ההיאלרונית, מסתבר, לא רק מוסיפה נפח לפנים אלא גם מעודדת יצירה של קולגן (Collagen), חלבון שאחראי להידוק ומיצוק העור.

ביחד עם ספיחת הנוזלים, עור הפנים הופך לגמיש יותר קורן יותר ובריא יותר, ובפרט מיטשטשות משמעותית צלקות אקנה ונעלמים קמטוטים עדינים.

בחלק זה של טיפול הצערת הפנים הכולל נעשה שימוש בחומצה היאלרונית עדינה במיוחד, שכן אין צורך להוסיף נפח אלא רק לשפר את מרקם העור.

גם על הזרקת חומצה היאלרונית עדינה זו יש לחזור פעם בשנה, כדי לשמר את מראה הפנים הצעיר לאורך זמן רב וליהנות תמיד מאיכות חיים אמיתית.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
ארבעת השלבים למראה פנים צעיר – ראיון למגזין דה מרקר
טיפולים אסתטיים