טיפולים אסתטיים

מתיחת פנים היא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר: מדי שנה עוברים את ההליך הכירורגי שמטשטש במידה משמעותית את הסימנים שמשאירות השנים בפנים בני אדם רבים, גם גברים וגם נשים – ובכל זאת עדיין רווחים לא מעט מיתוסים לגבי המתיחה, וכדאי לדעת האם הם נכונים או שגויים.

1. אפשר לחכות לגיל 60 ורק אז לבצע מתיחת פנים

לא נכון.

כלומר, אפשר כמובן לעבור ניתוח מתיחת פנים בגיל מבוגר יחסית, 60 פלוס, אבל אם אתם מתבוננים במראה ונשקף אליכם אדם מבוגר יותר מכפי שאתם מרגישים, אין שום סיבה להמתין שנים רבות ולסבול ממראה נטול חיוניות, מותש ולא מחמיא. עוד כדאי לדעת שבארה"ב, מדינה שבה גם מבוצעים ניתוחים פלסטיים רבים וגם ישנן סטטיסטיקות מפורטות, שליש מהאנשים שעוברים מתיחות פנים הם בני 55 ומטה, והגיל הממוצע של אלה שבוחרים להצעיר את פניהם באמצעות ההליך הכירורגי הוא 48 – וגם אתם יכולים לשמר את המראה הצעיר בכל גיל.

2. אפשר לעבור טיפולי הצערת פנים גם בלי ניתוח

נכון, אבל עם הסתייגות.

הרפואה האסתטית אמנם משתכללת כל העת, וצצים עוד ועוד טיפולים מסוגים שונים כולל הצערת פנים ללא ניתוח – ובאופן טבעי למי שחושש או חוששת מניתוח זהו יתרון משמעותי – אבל רק מתיחת פנים באמצעות ההליך הכירורגי מצליחה ליצור שינוי משמעותי באמת ולהעניק לכם את המראה המיוחל.

טיפולים אחרים, ובהם למשל הזרקות בוטוקס, הזרקות חומרי מילוי (קולגן, חומצה היאלרונית ועוד), הרמת גבות, הרמת עפעפיים וכו', יכולים להשלים ניתוחי מתיחת פנים וליצור תוצאות מרשימות במיוחד.

3. מתיחת פנים יוצרת מראה מתוח מדי ולא טבעי

לא נכון.

בעבר אמנם היו לא מקרים שבהם ניתוח מתיחת פנים הוביל למראה קפוא ומאולץ, ועל כן לא מחמיא, אבל הרפואה האסתטית כאמור משתדרגת ללא הפסקה, וכך גם ההליך הכירורגי שמטרתו הצערת הפנים והשבת החיוניות והמראה הקורן. בנוסף, בזכות הפופולריות הרבה של הניתוח, הכירורגים הפלסטיים שמבצעים מתיחות פנים צברו ניסיון רב והמיומנות שלהם בביצוע ההליך השתפרה מאוד – והתוצאות בהתאם (כשמפקידים את הפנים בידיים מקצועיות ומנוסות, כמובן).

4. כולם יוכלו לדעת שעברת ניתוח בפנים

לא נכון.

הדגש העיקרי בתכנון ניתוחי מתיחת פנים אצל מנתחים פלסטיים מיומנים הוא לאו דווקא יצירת המראה הצעיר ביותר האפשרי אלא יצירת המראה הכי טבעי שיש, שבסופו של דבר הוא גם המחמיא ביותר. כשמוסיפים לכך את העובדה שמנתח מנוסה יודע להסוות את הצלקות הבלתי נמנעות מאחורי קו השיער או מאחורי אפרכסת האוזן, וממילא הן צנועות יחסית כשהחתכים מבוצעים באופן מדויק, התוצאה היא שרק מי שתרצו שיידע על הניתוח שעברתם יבחין בכך, וכל השאר פשוט יתפעלו מהחזות הצעירה והמרשימה (ואגב, סביר להניח שגם לכם יש חברים ומכרים שעברו מתיחת פנים ואתם אפילו לא יודעים על כך…)

5. תוצאות מתיחת פנים לא מחזיקות מעמד לנצח

נכון, אבל.

ניתוח מתיחת פנים מעניק לכל אישה או גבר שבוחרים לעבור אותו מראה צעיר יותר בכ-10-15 שנים. לאחר ביצוע ההליך הכירורגי, כל התופעות שמתרחשות בגיל מבוגר ושבאות לידי ביטוי במראה הפנים שלנו – ובפרט אובדן הגמישות של עור הפנים והפיכתו לדק יותר, ההידלדלות של השמן התת עורי, התרופפות הרצועות ודלדול העצמות – ממשיכות כמובן להתרחש, ומשפיעות על החזות שלנו.

יחד עם זאת, אישה שעוברת למשל מתיחת פנים בגיל 52 ומחזירה לעצמה את המראה שאפיין אותה בתחילת שנות ה-40 שלה תמשיך להיראות צעירה משמעותית מכפי גילה גם בגילאים מבוגרים יותר, למרות התופעות הנ"ל, וזאת הודות לנקודת המוצא הטובה יותר בעקבות הניתוח. הקפדה על אורח חיים נכון ובפרט תזונה מאוזנת מסייעת במידה ניכרת לשמר את הישגי המתיחה ואת המראה החיוני והבריא.

6. נדרשת החלמה ממושכת בעקבות מתיחת הפנים

לא נכון.

זוהי עוד דוגמה למיתוסים אודות מתיחת פנים שהיו נכונים בעבר, אולם כבר אינם רלוונטיים. בפרט מתקצרת תקופת ההחלמה כשהניתוח מתבצע בשילוב של הרדמה כללית לא עמוקה עם הרדמה מקומית – שילוב אשר שומר על לחץ הדם נמוך תוך כדי הניתוח, ובזכות זאת מצמצם למינימום את הנפיחויות ואת שטפי הדם שמהווים את תופעות הלוואי העיקריות בעקבות ההליך הכירורגי, ובאופן כללי מבטיח החלמה קלה יותר ומהירה יותר. במרבית המקרים תוך כשבועיים ניתן לחזור לשגרה מלאה כמעט לחלוטין (פרט לביצוע פעילות פיזית אינטנסיבית, שעבורה יש להמתין כשבועיים נוספים).

למידע נוסף בנושא מתיחת פנים