ציור הדמיה של איש לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים

האוזניים שלנו הם חלק מהמראה הכללי של הפנים וכאשר האוזניים בולטות בצורה חריגה הדבר פוגע באסתטיות של המראה שלנו. ניתוח הצמדת אוזניים יכול לפתור את הבעיה בקלות ובמהירות.

המראה שלנו הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבורנו. לא סת רבים טרודים באיך הם ניראים מדי יום, אם מבחינת עיצוב הגבות, הזקן, השפם, איפור כזה ואחר וכמובן המבנה הטיבעי של כל אחד ואחת. אוזניים בולטות שאינן צמודות לראשנו פוגעות במראה האסתטי שלנו ועבור רבים מדובר בתחושה לא נעימה וניסיונות הסתר הבאמצעות השיער ודרכים אחרות.

ניתוח אסתטי פשוט יחסית של הצמדת אוזניים יכול לסדר את הבעיה ולשפר את המראה שלך בקלות ובמהירות.

מהי הצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים נועד להצמיד את האוזניים אל הראש כך שהן לא יהיו בולטות יתר על המידה ובצורה שפוגעת באסתטיקה הכללית של מראה הפנים. הניתוח הינו אסתטי וחיצוני בלבד ואינו קשור למערכת השמיעה או מסכן אותה.

הניתוח נחשב פשוט יחסית לניתוחים פלסטיים אחרים והוא אפשרי מגיל 6 והלאה, הגיל בו האוזן מגיעה לשלמות וסחוס האוזן במרבית המיקרים מפותח לחלוטין.

כיצד מתחילים בתהליך?

ראשית יש לקבוע פגישה עם רופא פלסטי המנוסה בהצמדת אוזניים. מקבלים מידע ראשוני על ההליך כולו ונערכת בדיקת סימטריה וגודל של האוזניים. לאחר שיש את כל הנתונים יוצאו אפשרויות טיפול ותיאום ציפיות מהניתוח. כעת כל שנותר הוא לערוך מספר בדיקות דם בסיסיות לראות כי אין בעיה רפואית כלשהי שתימנע את הטיפול ואפשר לצאת לדרך.

כיצד מתנהל ניתוח הצמדת אוזניים?

הניתוח עצמו נחשב כאמור קל ומהיר יחסית. במרבית המיקירם מדובר בשעה עד שעתיים לכל היותר בהם יש הרדמה מקומית בלבד לנוער ומבוגרים ועדיפות להרדמה כללית בקרב ילדים (למניעת תזוזות שלהם).

בניתוח עצמו יערוך המנתח חתך קטן מאחורי האוזן ויבצע מתיחה של האוזן אל כיוון הגולגולת בצורה נוחה וסימטרית עבור המטופל.

בתום הטיפול תיערך חבישה של המקום ולעתים שימוש סרט הדבקה לחיזוק החבישה.

מה אחרי הטיפול?

לאחר הניתוח משוחררים ישירות לבית אלא אם מדובר במטופל צעיר ואז יש מצבים בהם הוא יישאר להשגחה לילית.

בימים שלאחר הניתוח ייתכנו שטפי דם ומעט כאבים. את התחבושות יש להסיר לאחר 3-4 ימים וניתן לשוב לעבודה ופעילות רגילה לאחר יומיים שלושה נוספים. מומלץ לא לישון על הצד (על האוזניים) בחודש הראשון לאחר הניתוח ואם אפשרי אז גם לחבוש סרט (דוגמת סרט טניס) על האוזניים לאורך שעות היום ואו הלילה להידוק וחיזוק ההיצמדות שלהן לגולגולת.

לאחר כחודש ימים תרגישו כאילו כך הייתם מאז ומעולם אך עם מראה יותר מושלם.

אולי יעניין אותך גם