מכשיר המסת שומן בקור

בעבר הדרך המקובלת להיפטר משומן מיותר הייתה להמיס אותו, וכדי להמיס את אותם תאי שומן שהצטברו באזור מסוים בגוף ופגמו באסתטיות שלו שוגרה אליהם באופן טבעי אנרגיית חום. אבל המדע (ובמקרה הזה גם מקריות מסוימת) מספקים לנו כל הזמן פתרונות חדשים – וכיום על-מנת לחטב את הגוף ולהצר היקפים תוכלו גם להקפיא את השומן.

ברגע הראשון הקפאת השומן אולי נראית רעיון מוזר: אם אנחנו רוצים להיפטר ממנו, למה בעצם להקפיא את השומן? אבל התאים שמכילים שומן – כך התגלה תחילה במקרה ולאחר מכן במסגרת מחקר מסודר – רגישים מאוד

ציוד לטיפול המסת שומן בקור

טיפול המסת שומן בקור

לקור. ולכן, אם נקפיא אותם הם בעצם ימותו, וכשלאחר מכן מערכת הלימפה תסלק מהגוף באופן טבעי את השומן שיצא מהם, התוצאה תהיה גוף חטוב יותר, באופן משמעותי.

כיצד מתבצעת הקפאת השומן?

על-מנת להקפיא את השומן במיותר באזור מסוים – האופציות המבוקשות ביותר הן הבטן, המותניים, הירכיים והזרועות – אין צורך כמובן לקרר את כל הגוף. המכשירים שבעזרתם מבצעים רופאים מנוסים הקפאת שומן מגיעים עם ידית מיוחדת שאותה מצמידים למקום שמתאפיין במצבור שומן נקודתי מתסכל במיוחד. הידית מורידה את הטמפרטורה באותו אזור לסביבות האפס מעלות (לפעמים מעט מתחת לרף זה ולפעמים מעט מעליו) – והתוצאה היא כאמור פגיעה מבוקרת בתאי השומן, המסתם בקור והצרת היקפים ניכרת לעין.

כמה זמן נמשך הטיפול?

הקפאת שומן אורכת כשעה עד 75 דקות. במהלך פרק זמן זה המטופלים – ובהקשר זה כדאי לציין שהמסת השומן בקור מתאימה הן לגברים והן לנשים, ואכן היא צוברת יותר ויותר פופולריות בקרב שני המינים – שוכבים או יושבים בנחת ויכולים לנצל את הזמן לטובת קריאה, משחק בסמארטפון ואפילו נמנום קל.

הקור, חשוב להדגיש, גורם לאי נוחות מסוימות אבל רק בדקות הראשונות. לאחר שמסתגלים לטמפרטורה הנמוכה במקום הספציפי בגוף שאותו מחטבים, ולתחושת הוואקום שמייצרת אותה ידית שמוצמדת לבטן, למותניים, לירכיים או לזרוע, אפשר לשכוח שאנחנו באמצע טיפול – ופשוט ליהנות משעה של רגיעה באמצע היום.

מתי רואים תוצאות?

לאחר הקפאת השומן ובעצם המסתו חוזרים מיד לשגרה, ללא צורך בתקופת החלמה – אבל יש להמתין עוד מספר שבועות עד 3 חודשים עד שהתוצאות באות לידי ביטוי מלא. הסיבה לכך היא שהשומן לא נשאב מהגוף לאחר ההמסה (ולכן גם ההתאוששות מהירה) אלא מסולק בהדרגה באופן טבעי. זהו תהליך שנמשך זמן מה, אבל על-פי מחקרים שונים ב-85-90% מהמקרים, לאחר 3 חודשים נרשמת ירידה של בין 3 ל-6 ס"מ בהיקף – כך שכדאי להתאזר בסבלנות.

תופעות לוואי

אחד מ"סודות" ההצלחה של הקפאת שומן הוא העובדה שתאים אחרים בגוף רגישים הרבה פחות לטמפרטורות נמוכות – בהתאם מידת הקור שמייצר המכשיר המתקדם היא בדיוק זו שפוגעת בתאי השומן אבל לא מזיקה לתאי שריר, לעור, לתאי הדם, לבלוטות הלימפה ובעצם אין תופעות לוואי משמעותיות פרט לאדמומיות מסוימת ושינויים קלים בתחושה.

כשמחפשים מקום לעבור בו טיפול הקפאת שומן מחיר ההליך הוא כמובן פקטור משמעותי בבחירה. יחד עם זאת חשוב קודם כל לוודא שהמכשיר שבעזרתו הגוף שלכם יזכה למראה החטוב המיוחל הוא אכן דגם משוכלל שקיבל את כל האישורים הנדרשים. בנוסף חשוב לעבור את ההקפאה אצל רופא מנוסה שיודע לתת מענה מדויק ומלא בכל מצב.

אולי יעניין אותך גם: