פרופיל של אישה שעברה ניתוח מתיחת פנים

תוחלת החיים שלנו עולה בהתמדה, ובנוסף אנחנו מתבגרים לאט יותר ומזדקנים מאוחר יותר, שהרי גם אם השימוש בקלישאה "50 זה השלושים החדש" לא תמיד מוצדק, אין ספק שהמבוגרים של היום הרבה יותר צעירים מהמבוגרים של פעם.

בהתאם, גם בגילאים מתקדמים אנחנו חיים חיים מלאים, ולא מוותרים לשנים שמתחילות לתת את אותותיהן אלא שואפים למצות את המקסימום מהפרק האחרון בחיים. בין השאר ניכרת גם מגמה של ביקוש הולך וגובר לניתוחים פלסטיים, וכך למשל בארה"ב, שבה עולם הטיפולים האסתטיים וההליכים הכירורגיים מתועד בקפידה, עברו למעלה מ-370,000 נשים בנות 55 או יותר ניתוח פלסטי ב-2015, ועוד 3.6 מיליון נשים שעברו את גיל 55 עברו טיפולים אסתטיים שלא כוללים ניתוח (כמו הצערת עור בלייזר, פילינג כימי ועוד טיפולים שחלק גדול מהם מתמקד באופן טבעי בהענקת מראה מושך יותר לפנים).

גם מתיחת פנים היא חלק מהתפריט המוצע בימינו לבנות ה-55 ומעלה ולמעשה גם אחרי גיל 70 עדיין תמצאו מי שרוצה ליהנות מפנים מתוחים יותר ומוכן לשם כך אפילו לעבור ניתוח (וחשוב לציין שגם הגברים בהחלט נמצאים בתמונת ניתוחי מתיחת הפנים בגיל מבוגר).

מהו החשש העיקרי לקראת ניתוח מתיחת פנים בגיל מבוגר?

באופן מעט מפתיע, ואולי בעצם לא מפתיע כשחושבים על כך לעומק, החשש העיקרי של מטופלים ומטופלים בני 60, 70 או יותר הוא לא מפני הכניסה לחדר ניתוח, מפני ההרדמה שהיא מרכיב הכרחי בהליך הכירורגי או מכך שהם יידרשו לעבור פרק זמן מסוים של החלמה.

החשש העיקרי, מסתבר, הוא שהתוצאות ייראו מאולצות. כאמור כשחושבים על זה לעומק, מדובר על חשש הגיוני: כיום כבר ברור לכמעט כולם שמראה טבעי הוא מראה מחמיא, וגם כשעוברים ניתוח פלסטי, שמן הסתם משנה את המראה הטבעי, לא כדאי להתרחק יתר על המידה מהמצב הקודם אלא רק לשפר אותו.

בהתאם, מי שמוכן לעבור ניתוח כדי לזכות בחזות מושכת יותר לא ירצה לעבור את ההליך רק כדי לגלות מולו במראה אדם שסובל ממראה מאולץ, ויודע שגם התגובות מהסביבה יהיו בהתאם.

הדרך להבטיח מראה טבעי היא לבחור מנתח פלסטי מיומן ובעל טביעת עין מדויקת שיודע להבטיח לכל אדם בכל גיל את המראה שהכי מתאים לו ואת התוצאות המחמיאות ביותר.

האם בגיל מבוגר רמת הסיכון של ניתוח מתיחה עולה?

כאמור בגיל מבוגר יחסית החשש מפני הסיכונים הטמונים בהתערבות כירורגית אינו מאוד גבוה, אולי בגלל שממילא הבריאות אינה מושלמת והאדם כבר למד לקבל את התהליכים השונים שעובר הגוף שלו.

בכל מקרה חשוב לדעת כי רמת הסיכון אינה מושפעת בהכרח מגיל המטופל/ת. יחד עם זאת מחלות רקע שונות עלולות כן להגביר את הסיכון, ומאחר שבגילאים מבוגרים יותר עלולות להיות יותר מחלות, ייתכן שבחלק מהמקרים ימליץ המנתח הפלסטי שלא לעבור מתיחת פנים.

חשוב מאוד כמובן לפנות רק אל מנתח פלסטי בעל יושרה מוחלטת, כדי שלא להסתכן שלא לצורך – מה גם שבמקרה של מחלות רקע בהחלט ייתכן שהרופא יפנה את המטופלים לדרכים אחרות ובטוחות יותר לזכות במראה צעיר יותר.

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על: