עבור מי שסבל מעודף משקל, ובמיוחד אם מדובר בכמות משמעותית של קילוגרמים עודפים, הרזיה משמעותית היא כמובן תהליך מבורך עד מאוד. השלת הקילוגרמים המיותרים מבטיחה שמחה רבה (וגם בריאות טובה יותר).

אבל במקביל עלולה להתרחש תופעה פחות חיובית: הפנים, שאיבדו נפח רב בעקבות ההרזיה, נראות לפתע מבוגרות יותר מכפי שהן באמת.

חשוב להדגיש כי לא אצל כל מי שביצע שינוי תזונתי משמעותי והצליח להיפטר מהמשקל העודף אכן תתרחש תופעה זו – הדבר תלוי במבנה הפנים ובאופי השינוי התזונתי.

למה מתיחת פנים אחרי ירידה במשקל מבטיחה מראה מחמיא במיוחד?

ניתוח מתיחת פנים הוא כאמור הפתרון עבור פנים שהתבגרו בבת אחת בעקבות ירידה במשקל במצבים שהדבר מלווה בעודפי עור ניכרים. כמו כל ניתוח, מדובר כמובן בהליך לא קל, אבל חשוב להבהיר שגם התערבות כירורגית בפנים מתאפיינת בימינו במינימום תופעות לוואי, סיבוכים הינם נדירים והתוצאות מרשימות ובפרט טבעיות מאוד (ועל כן מחמיאות במיוחד).

למעשה ניתוח הרמת פנים אחרי ירידה במשקל שומר על מראה צעיר ובריא של הפנים או אם תרצו, חותמת סופית על הצלחת תהליך ההתחדשות של האדם, שזוכה למראה צעיר ומלא חיוניות הן מבחינת מבנה הגוף והן מבחינת מבנה הפנים.

מתי מומלץ לבצע הרמת פנים לאחר דיאטה?

על-מנת שהתהליך כולו יוכתר כמוצלח, חשוב מאוד התזמון של ביצוע הרמת הפנים (מאחר שבסופו של דבר מתיחות פנים מבוססות על הרמת הרקמות שצנחו, נהוג לקרוא להליך הכירורגי גם "הרמת פנים").

בפרט מומלץ להמתין פרק זמן מסוים עד שהמשקל החדש של האדם מתייצב פחות או יותר על רמה מסוימת, נמוכה יותר מהקודמת כמובן.

רק לאחר שניתן להיות בטוחים ברמה גבוהה יחסית של ודאות שהירידה במשקל נשמרת, אפשר לבצע את מתיחת הפנים – ולדעת שהתוצאות שלה יתאימו למבנה הגוף והפנים החדש של האדם בהתאם למשקל החדש שלו.

במידת הצורך, ניתן לבצע גם הסרת עודפי עור (למשל מהזרועות או מהבטן התחתונה) כדי להשלים מראה מחמיא ומוצק במיוחד.

כיצד מתבצעות מתיחות פנים?

ישנם מספר סוגים של מתיחות פנים, והבחירה ביניהם היא בהתאם לטובתם המרבית של המטופלים, וגם על סמך אופי הירידה במשקל.

בדרך כלל יתבצע ניתוח סטנדרטי, שבמסגרתו מוסרים עודפי עור ומורמות רקמות שהתרופפו, וזאת דרך חתכים נסתרים בקידמת ומאחורי האוזניים וברקות. במקרים שבהם הירידה במשקל הייתה דרמטית במיוחד, ייתכן שיהיה צורך בחתכים באזורים גלויים יותר, וזאת על-מנת להעניק לרופא המנתח חופש פעולה מלא, שנדרש כדי לבצע את ההתאמות בעקבות אובדן מסה גדולה של נפח בפנים.

החלמה בעקבות ניתוח מתיחת פנים

ניתוחי מתיחות פנים אורכים בין שעתיים לחמש שעות, בהתאם למורכבות הניתוח והיקף השינויים הנדרש.

גם פרק הזמן הנדרש להחלמה משתנה בהתאם לאופי הניתוח, כשבעקבות ירידה דרסטית במשקל, שכאמור מחייב ניתוח נרחב יותר, זמן ההחלמה יהיה לרוב מעט ארוך יותר.

בכל מקרה ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה כעבור בין שבועיים לשלושה. חשוב מאוד להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא כדי להמשיך וליהנות מהישגי הדיאטה ומהאימפקט של מתיחת הפנים.

האם יש צורך לשלב בניתוח פעולות נוספות?

בד"כ משלבים בניתוח גם הזרקה של שומן עצמי – מחזיר נפח לפנים, רק חלק מהשומן המוזרק אכן נקלט אבל מה שנקלט נשאר לתמיד. אפשר לשלב ניתוח מתיחת פנים גם עם ניתוח עפעפיים. בניתוח זה מסירים עודפי עור ושקיות שומן.

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על: