שאלות ותשובות בנושא מתיחת פנים

באיזה גיל או מתי לבצע ניתוח ?

הגיל הממוצע בארה"ב – 48. הגיל הוא לא המדד העיקרי בהחלטה על צורך בניתוח מתיחת פנים. חשוב יותר – איכות העור, סימני הזדקנות, קמטים, נפילת רקמות ושינוי בפיזור חלוקת השומן בפנים.

איך מבוצע ניתוח מתיחת פנים?

מבצעים "הרמת פנים", כלומר: מפסלים את הפנים על ידי תפירה עמוקה של השכבה העוטפת את שרירי הפנים. על ידי כך התוצאה המתקבלת טבעית יותר ומחזיקה מעמד זמן רב יותר. לאחר הסרת עודפי העור מבצעים תפר פנימי במיקום נסתר על מנת למזער את הצלקות.

מהן הפעולות הנלוות בניתוח?

ברוב המקרים משלבים עם ניתוח של עפעפיים, עליונים ותחתונים, לעיתים יש גם צורך בהרמת צידי גבות. אני משלב בכל ניתוחי מתיחת הפנים גם הזרקה של שומן עצמי לכפלים הנזולביאלים– אלו הכפלים הנמשכים מהאף לצידי הפה.

מהו זמן ההחלמה?

הניתוח אינו  נחשב כואב. יש נפיחות באזור ויתכנו סימנים כחולים לתקופה של כשבועיים לאחר הניתוח, בתקופה זו יש להשתמש בסנטרית אשר עוזרת בעיצוב הצוואר והורדת הנפיחות.

הניתוח משפר מאוד את המראה – מראה הצעיר בין 10 ל- 15 שנים והכי חשוב – התוצאה מאוד טבעית.

מהו ניתוח מוגבל למתיחת פנים?

לניתוח זה שמות רבים – מיני ליפט, מתיחת צוואר, למראה הצוואר, קו הלסת והזוית בין הסנטר לצוואר חשיבות מכרעת בקביעת המראה האסתטי של הפנים. בתהליך ההזדקנות יש שינוי במראה הפנים ממראה משולש בגיל צעיר למראה בצורת טרפז אשר מחמיר עם הגיל. המלאות באזור עצמות הלחיים, המראה המחודד של הסנטר והצוואר המתוח מאפיינים את הגיל הצעיר בעוד שבגיל המבוגר יש השטחה של אזור עמצות הלחיים, נפילה של עור הלחיים, הדגשת הכפלים הנזולביאלים (בין השפתיים ללחי), הופעת עור רפוי בקו הלסת התחתונה – אלו הג׳אולים (מכונים בולדוגים), מלאות באזור הסנטר (סנטר כפול), עור רפוי בצוואר עם הדגשה של שריר הפלטיסמה במרכז הצוואר.

לעיתים רואים רק חלק מתופעות אלו ולכן יש להתאים את הטיפול למצב. בניתוח מיני ליפט – מחזירים את המלאות לאזור עצמות הלחיים, מותחים את קו הלסת התחתונה, מהדקים את צוואר ומחליקים את אזור הסנטר.

מהו ניתוח מתיחת פנים מלא ומהו ניתוח חלקי?

בניתוח מתיחת פנים מלאה מטפלים גם באזור העפעפיים והמצח.

ניתוח מתיחת פנים חלקי או מלא נותן מראה טבעי וצעיר. מאוד חשוב לי כמנתח פלסטי ומיקרוכירורג העוסק הן בשיחזורים מורכבים באזור הפנים והן כמנתח אסתטי להשיג מראה טבעי שיחזיק מעמד שנים רבות.

האם ניתן להשיג תוצאות דומות לניתוח מתיחת פנים באמצעות חומרי הזרקה?

טיפולים בבוטוקס וחומרי מילוי חשובים מאוד לאחר הניתוח על מנת להשלים את המראה – כיוון שיש אזורים בהם הניתוח פחות משפיע – לדוגמא – החיצים סביב הפה.

לא ניתן להשיג תוצאות דומות לניתוח על ידי הזרקה של כמות גדולה של חומרי מילוי – התוצאה עלולה להיות מראה מוגזם ולא טבעי.

תופעות לאחר הניתוח?

לעיתם יש מלאות בסנטר לאחר מתיחת פנים – במרבית המקרים מדובר בבצקת שיש לאחר הניתוח – בשבועות הראשונים ניתן לשפר על ידי עיסוי לימפטי לאזור.