מיצוק העור

מצד אחד, ניתוח מתיחת פנים הוא אירוע משמעותי מאוד, כזה שאפילו אפשר לחלק את החיים ללפני ואחרי. מצד שני, הניתוח משנה המציאות הוא גם מוצר לכל דבר, ובתור מוצר הוא נבחן גם על סמך העלות שלו ולא רק לפי התועלת שהוא מספק לאדם. בהתאם השאלה כמה עולה מתיחת פנים עולה כמעט בכל מפגש ייעוץ – בעמוד זה תמצאו הסברים לגבי המרכיבים שמשפיעים על המחיר.

מיצוק העור

היקף הניתוח

המרכיב הראשון שמשפיע על מחיר מתיחת פנים הוא היקף הניתוח. באופן עקרוני מדובר בהליך כירורגי שמותאם באופן אישי למאפיינים הספציפיים של כל מטופל או מטופלת, ולכן ישנם ניתוחים מורכבים יותר ומורכבים פחות. בפרט נהוג להבחין בין מתיחה מלאה לבין מיני מתיחה. מיני מתיחת פנים כולל הרמה של רקמות עור שצנחו בשליש התחתון של הפנים, בעוד הניתוח המלא מספק מענה לצניחת הרקמות בכל חלקי הפנים.

בנוסף ייתכנו פעולות משלימות ובפרט הרמת גבות ו/או עפעפיים. בהתאם לפני שאפשר לספק תשובה לשאלה כמה עולה ניתוח מתיחת פנים, יש צורך לברר מה בעצם צריך לשנות. במהלך מפגש הייעוץ סוקר המנתח הפלסטי את המצב הקיים, מקשיב היטב לרצונות של המטופל או המטופלת – ועל בסיס הרצוי והמצוי מציע תוכנית טיפול ואיתה את המחיר המתאים.

חדר הניתוח ועלות האשפוז

גם למקום שבו מתבצע ניתוח מתיחת פנים יש השפעה על המחיר. ההמלצה היא כמובן לא להתפשר על איכות חדר הניתוח, אלא לוודא שמדובר במקום מצויד היטב וגם נעים – כדי לעבור את ההליך הכירורגי בראש שקט.

בחלק מהמקרים הניתוח מתבצע תחת הרדמה מלאה, שמחייבת הוספת רופא מרדים לצוות המטפל, ולכן גם מייקרת את העלות הכוללת. אם הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, סביר להניח שהעלות שלו תהיה נמוכה יותר, אבל בכל מקרה מדובר בהחלטה שמתקבלת על בסיס רפואי בלבד.

באופן דומה, אם יש צורך באשפוז – בדרך כלל נדרש אשפוז של לילה אחד, אם כי יש גם מקרים שבהם לאחר התאוששות והשגחה של מספר שעות המטופלים יכולים לחזור לביתם – הדבר ישפיע על מחיר הניתוח.

שכר המנתח

המרכיב השלישי העיקרי בתשובה לשאלה כמה עולה ניתוח מתיחת פנים הוא המוניטין של המנתח, הוותק שלו והיכולות בתחום הניתוחים הפלסטיים.

כירורגים פלסטיים מנוסים ובעלי שם יכולים לבקש שכר גבוה יותר עבור ניתוח מתיחה בפנים בהשוואה למי שמבצעים את הפעולה הכירורגית המורכבת מאוד הזו שנים מעטות יותר. מאחר שישנן לא מעט אופציות בתחום, לכל מי שחולם או חולמת על פנים בעלות מראה צעיר וחיוני יותר יש למעשה טווח רחב מאוד של אפשרויות – ממנתחים צעירים וזולים יותר ועד הפלסטיקאים הבכירים ביותר שמבקשים תשלום הולם על הניסיון, הכישרון ובסופו של דבר גם התוצאות המרשימות יותר.

הבחירה היא כמובן של כל אדם – אבל חשוב לזכור שתוצאות הניתוח משפיעות במידה רבה על איכות החיים במשך שנים רבות מאוד. את העלות של ניתוח מתיחת פנים לעומת זאת בדרך כלל שוכחים כעבור זמן מה, ובמיוחד אם הוא הצליח לחולל שינוי משמעותי במיוחד לטובה. בחירה במנתח פלסטי מוביל מבטיחה גם מינימום סיכון לסיבוכים, והחלמה מיטבית.

אולי יעניין אותך גם