ידע מקיף ורלוונטי הוא מרכיב הכרחי בכל קבלת החלטה בחיים, ובפרט לקראת מתיחת פנים. אמנם במסגרת מפגש הייעוץ הראשוני עם הכירורג הפלסטי תקבלו סקירה מלאה של כל מה שעומד להתרחש ותשובה לכל שאלה, כך שהסיכוי שמתישהו לאורך התהליך תגידו משפט מהסוג של "חבל שלא ידעתי ש…" נמוך מאוד – ובכל זאת הנה כמה דגשים חשובים שכדאי לדעת עוד לפני המפגש עם המנתח:

2 סוגי ניתוחי מתיחות פנים

ראשית כדאי לדעת שישנם 2 סוגי מתיחות פנים: מתיחה מלאה ומיני מתיחה.

הסוג השני של מתיחת פנים מספק מענה אפקטיבי למי שלא זקוק לשינוי מקיף בפנים, ומקובל בעיקר בגילאים צעירים יחסית, ואילו הסוג הראשון מצליח לחולל שינוי משמעותי גם אצל אנשים בעלי מראה מבוגר במיוחד.

למה רצוי לדאוג לשיער לפני הרמת פנים?

לאחר הרמת פנים (שם נוסף לניתוח מתיחת פנים) לא ניתן לצבוע את השיער או להסתפר במשך כחודש – כך שמומלץ להגיע למעצב השיער לקראת הניתוח ולבקש ממנו מראה שיחזיק מעמד לפחות 5-6 שבועות.

בלא מעט מקרים, כחלק מהשינוי הכולל, מבצעים המנותחים גם שינוי משמעותי בשיער, שתורם אף הוא למראה הצעיר יותר.

כמה זמן צריך לנוח אחרי ניתוח מתיחת פנים?

מתיחת פנים מעניקה מראה צעיר יותר בכ-10 שנים ומהווה למעשה נקודת מפנה של ממש בחיים.

על-מנת שהשינוי יהיה אופטימלי, כדאי לעבור את התהליך כולו בצורה החכמה ביותר וחלק בלתי נפרד מכך הוא החלמה נכונה – שכוללת שבועיים של מנוחה אמיתית, לגוף ולנפש, כדי לאפשר להם לחזור לשגרה באופן הדרגתי.

איך לדאוג שהפנים לא יהיו נפוחים מדי בעקבות מתיחת פנים?

אחת מתופעות הלוואי של ניתוח הרמת פנים היא נפיחות.

על-מנת למנוע נפיחות רבה מדי, ראשית כל כבר מיד לאחר הניתוח, כשהמטופלים עוד בחדר ההתאוששות בהשגחתה של אחות, מונחים על העיניים קומפרסים מתאימים. גם כשחוזרים הביתה (כ-24 שעות לאחר הניתוח) מומלץ להשתמש ברטיות קרות במשך שבועיים – בכל אזורי הפנים.

כאב קל – ובהחלט נסבל

הניתוח עצמו מתבצע בהרדמה מלאה בשילוב הרדמה מקומית, כך שבמהלכו לא תחושו כאב – אבל אחרי ההתעוררות ותוך כדי התאוששות סביר להניח שיכאב לכם.

הבשורות הטובות הן שרמת הכאב נמוכה, ובהחלט נסבלת, ובפרט אם נערכים מראש עם משככי כאבים.

צלקות אחרי ניתוח הרמת פנים

כמו כל ניתוח, גם הרמת פנים משאירה צלקות. מצד שני, הניתוחים המודרניים שמתבצעים כיום מאפשרים לכירורג הפלסטי, ובפרט אם הוא מיומן, ליצור צלקות כמעט בלתי מורגשות וכאלה שמוסוות ע"י קו השיער ומאחורי האוזניים.

יחד עם זאת אי אפשר להבטיח צלקות בלתי נראות לחלוטין, ועוד חשוב לדעת שכל גוף מגיב אחרת לחתכים שמבוצעים בו, כך שישנם מקרים (יחסית נדירים) שבהם נוצרות צלקות בולטות – ניתן לטפל בכך באמצעות לייזר, סטרואידים או משחת סיליקון.

סבלנות

מתיחת פנים יוצרת שינוי דרמטי בפנים – אבל המראה החדש והצעיר יותר לא מתקבל בן לילה, וחשוב לזכור זאת ולהתאזר בסבלנות. למעשה, תוצאות הניתוח מסיימות להתייצב לאחר כ-6-9 חודשים ורק אז תוכלו להתרשם במדויק ממידת ההצלחה של ההליך הכירורגי. מצד שני, בהחלט כדאי להתאזר בסבלנות ולעבור את התהליך למען החזות הקורנת והמחמיאה במיוחד של הפנים אשר מתקבלת בתום אותו פרק זמן, מה גם שהתוצאות מחזיקות מעמד למשך שנים רבות (ובפרט אם שומרים על אורח חיים בריא).